Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Bahçeli’den İyi Partililere ‘istifa etmeyin’ çağrısı

İYİ Parti’deki istifaları değerlendiren MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Türkiye’nin siyasi istikrara, birlik beraberliğe ihtiyaç duyduğu bir dönemde hiçbir siyasi partide istikrarsızlık söz konusu olmamalıdır. Bunlara dikkat etmek lazım. Bir tarafta yeni parti kuruluşları tartışması var, bir tarafta FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmaları var, bir tarafta da partileri karıştırmak isteyen zihniyetler var. İyi Parti iyi günde olsunlar, tahriklere kapılmasınlar” dedi.

Grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan MHP lideri Bahçeli  siyasi partilerde istikrarsızlıkların söz konusu olmaması gerektiğini söyledi.

Akşener’den istifalara sert yorum: İftira kötü bir şeydir

“TAHRİKLERE KAPILMASINLAR”

Bahçeli, daha önce yaptığı İYİ Parti’den istifa edenlere kapılarının açık olduğu açıklamasının hatırlatılması üzerine şöyle konuştu:

“MHP’nin Türk milletini kucaklamakta kapısı her zaman açıktır. Bunu her defasında söylüyoruz ve milletimizle kucaklaşmak istiyoruz. Ancak Türkiye’nin siyasi istikrara, birlik beraberliğe ihtiyaç duyduğu bir dönemde hiçbir siyasi partide istikrarsızlık söz konusu olmamalıdır. Bunlara dikkat etmek lazım. Bir tarafta yeni parti kuruluşları tartışması var, bir tarafta FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmaları var, bir tarafta da partileri karıştırmak isteyen zihniyetler var. İyi Parti iyi günde olsunlar, tahriklere kapılmasınlar.”

Bahçeli: Esad gitmeden barış sağlanamaz

İYİ Parti’de önce Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal ardından da Balıkesir Milletvekili İsmail Ok istifa etmişti.

 

loading...