Tuna nehri, şarkıcı Anca Pop’un hem kurtuluşu hem de sonu oldu

19 Aralık 2018 Çarşamba

Tuna nehri, şarkıcı Anca Pop’un hem kurtuluşu hem de sonu oldu

1987 yılında Çavuşesku rejimi döneminde Tuna nehrinden kaçarak ülkesine ‘Elveda’ diyen Romanya asıllı Kanadalı şarkıcı Anca Pop’un hayatı yine Tuna nehrinde son buldu. 34 yaşındaki Romanyalı şarkıcı Anca Pop arabasının Tuna nehrine uçması sonrası hayatını kaybetti.

Acil durum ekipleri Pop’un cesedini ve arabasını Tuna Nehri’nde buldu.  Polisin yaptığı açıklmaya göre kaza hakkında soruşturma başlatıldı.

Müzik hayatına 2004 yılında başlayan şarkıcının hayatı, 2008 ünlü sanatçı Goran Bregović ile tanışması ve albümü için beraber çalışmaları sayesinde değişmişti. Billboard Pop’un müziğini geleneksel Balkan müziği ve ana akım pop müziğin bir karışımı olarak tanımlıyor. Polisin yaptığı açıklamaya göre kaza hakkında soruşturma başlatıldı

TUNA, HEM KURTULUŞU HEM SONU OLDU

Pazartesi günü dalgıçların nehirden çıkardıkları araçtan 34 yaşındaki ünlü şarkıcının cesedi çıktı. 1987 yılında Çavuşesku rejimi döneminde Tuna nehrinden kaçarak ülkesine ‘Elveda’ diyen Anca Pop’un hayatı yine Tuna nehrinde son buldu.

Acil Durum Yetkilileri, ülkenin güney batısındaki Mehedinţi kentinden geçen Tuna nehrinde pazartesi günü çıkardıkları araçta bir ceset tespit ettiklerini, daha sonra yapılan kimlik testinde cesedin 34 yaşındaki ünlü şarkıcıya ait olduğunu öğrendiklerini açıkladı.

Kız kardeşinin, Pazar günü Anca Pop’un eve dönmemesi üzerine polise başvurduğu ve emniyet yetkililerinin soruşturma yürüttükleri belirtildi.

Balkan pop tarzı şarkılar seslendiren ünlü şarkıcının, özellikle Japonya da büyük bir hayran kitlesi vardı.

Bosnalı müzisyen Goran Bregovic’le de ortak bazı müzik çalışmalarında bulunan Anca Pop, Çavuşesku döneminde (1987) yılında ailesiyle birlikte Tuna nehri üzerinden o dönemin Yugoslavya’sını aşmış, aylar sonra Kanada’ya iltica etmişti.

Ünlü şarkıcı, Çavuşesku rejimi yıkıldıktan yıllar sonra tekrar ülkesine dönmüştü.

Benzer Haberler