Şarkı söylerken böyle duygulanmıştı… Özkan Uğur’suz 1 yıl!

Yayın tarihi: 8 Temmuz 2024 Pazartesi 12:37 pm - Güncelleme: 8 Temmuz 2024 Pazartesi 12:37 pm

Haber: TELE1 Haber Merkezi

Türkiye’nin en önemli sanatçılarından Özkan Uğur 8 Temmuz 2023’te tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Uğur’un ölümü sanat dünyası ve sevenlerini yasa boğdu. Bugün usta sanatçının ölümünün üzerinden tam 1 yıl geçti.

MFÖ grubunun üyesi, usta sanatçı Özkan Uğur geçen yıl bugün hayata gözlerini yumdu. 3 aylık yoğun bakım sürecinin ardından hayata gözlerini yuman Özkan Uğur’un ölümü hayranlarını ve sanat dünyasını yasa boğdu.

Özkan Uğur, Türk müziğine büyük katkılarda bulundu birçok film ve dizide oyuncu olarak yer aldı. Müzik hayatına 1970 yılında Şerif Yüzbaşıoğlu Orkestrası’nda başlayan Özkan Uğur, Mazhar Alanson ve Fuat Güner’le kurduğu MFÖ grubu ve ekrana geldiği dizi-filmlerle Türkiye’nin en sevilen sanatçılarından biri oldu.

ŞARKI SÖYLERKEN DUYGULANMIŞTI

Özkan Uğur’un MFÖ üyeleri Mahzar Alanson ve Fuat Güner’e şarkı söylediği esnada bir anda duygulanarak gözyaşlarına boğulduğu görüntüler bir kez daha sosyal medyada gündem oldu.

Uğur’un duygulandığını gören Alanson’un, “Ah canım duygulandın. Ah be tontonum. Ee biz bu yaşlarda ağlarız. Ağlamayan zaten. Ne yani, değil mi Fuat? Gözyaşlarımızı bitti mi sandın” dediği görüntüler sevenlerini duygulandırdı.

Tam 1 yıl geçti! Cem Yılmaz’dan duygulandıran ‘Özkan Uğur’ paylaşımı

Kaynak: TELE1