Şarj cihazı vermeyen üreticiler çoğalıyor

20 Ağustos 2021 Cuma

Şarj cihazı vermeyen üreticiler çoğalıyor

Telefon yanında şarj cihazı vermeyen üretici sayısı hızla artıyor! Apple geçtiğimiz yıl önemli bir karar almıştı. Cupertino merkezli şirket aldığı kararla birlikte iPhone kutularından şarj adaptörünü çıkarmış ve telefonun sadece lightning kablosu ile geleceğini açıklamıştı. Bu durumun nedeni ise çevre kirlenmesine bağlanarak, çevreci bir tutum algısı yaratılmıştı.

İlk başta diğer üreticiler bu konu ile dalga geçseler de zamanla aynı şeyi uygulamaya başladılar. Apple’ın ardından Samsung ve Xiaomi de üst seviye modellerinin kutu içeriğinden şarj adaptörünü çıkardı. Zaten uzun bir süredir kutu içeriklerinde kulaklıklar yer almıyordu. Böylece binlerce TL ödeyerek aldığımız üst düzey telefonların kutusundan sadece telefon ve bağlantı kablosu çıkmaya başladı.

şarj cihazı

Acaba bu yeni trende başka kim ayak uyduracak diye düşünürken bir sonraki isim ise Google oldu. Google önümüzdeki süreçte satışa sunacağı Pixel 6 ve Pixel 6 Pro kutularında şarj adaptörü bulunmayacağını açıkladı.

Dürüst olmak gerekirse bu bizim için biraz sürpriz oldu diyebiliriz. Google zaten öyle geniş bir pazarlama ağına sahip değil. Dolayısıyla hitap ettiği müşteri kitlesi de sınırlı. Dolayısıyla mevcut düzende böyle bir hamleye yönelmeleri pek de mantıklı durmuyor. Bakalım kullanıcıların Google’ın kararına tepkisi ne olacak? Bunu bekleyip göreceğiz.

Cyberpunk 2077 1-3 güncellemesi detaylandırıldı

Benzer Haberler