Sarı Yelekliler yeniden sokaklarda! Polis sert müdahalede bulundu - Tele1
Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Sarı Yelekliler yeniden sokaklarda! Polis sert müdahalede bulundu

Fransa’da akaryakıt zamlarına ve ekonomik şartların kötüleşmesine tepki olarak başlayan ve daha sonra Cumhurbaşkanı Macron yönetimine isyana ve öfkeye dönüşen sarı yeleklilerin eylemleri, ülkede son yılların en şiddetli protestosu haline geldi.

Fransa’da sarı yeleklilerin protestoları sürüyor. Polisin eylemlerde biber gazı kullanmasına tepki gösteren sarı yelekliler, ülke genelinde 12. kez sokaklara döküldü.

Sarı yelekliler ülke çapında düzenlendikleri gösterilerde çok sayıda eylemcinin yaralanmasına neden olan biber gazı kullanımına tepki gösterirken, Paris’te polis protestoculara sert müdahalede bulundu.

Sarı yelekliler Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve hükümete karşı seslerini bir kez daha duyurmak için ülke genelinde 12. kez sokağa çıktı. Polisin eylemlerde kullandığı biber gazına tepki gösteren göstericiler biber gazının yasaklanmasını talep etti.

Paris’in Felix-Eboue Meydanı’nda toplanan eylemciler, Republique Meydanı’na yürüdü. Yürüyüşte gösterilerde biber gazından yaralanan protestocular da yer aldı. Sarı yelekliler kordon kurarak bu kişilerin güvenliğini sağladı.

Yürüyüşte herhangi bir gerginlik yaşanmadı ancak göstericiler Republique Meydanı’na geldiğinde polisle protestocuların arasında olaylar çıkarken, polis eylemcilere sert müdahalede bulundu.

 

 

Advertisement