Saray’ın göz ardı ettiği esnaf çileden çıktı!

29 Nisan 2021 Perşembe

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından destek paketsiz olarak açıklanan “tam kapanma”, 1 seneyi aşkın süredir iş yapamayan esnafı çileden çıkarttı. Şanlıurfa’da bir esnaf dükkanını kapatmayarak, “tam kapanmaya” tepki gösterdi.

Kabine Toplantısı’nın ardından açıklama yapan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye genelinde koronavirüs tedbirleri kapsamında 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında “tam kapanma” uygulamasına gidileceğini açıklamıştı.

Ramazan’ın ilk yarısında uygulanan kısıtlamaların bitmesi yönünde karar beklediğini belirten esnaf, yaklaşık 3 hafta sürecek tam kapanma uygulamasına tepki gösterdi. Ramazan Bayramı ile ilgili hazırlıklar yaptıklarını, ev ve işyerleri kiralarını ödeyemediklerini, yakın zamanda da çek ödemelerinin olduğunu savunan esnaf, “tam kapanma” uygulamasını protesto etti.

Haliliye ilçesine bağlı Açıksu Caddesinde bulunan bazı esnaflar, saat 19.00’da başlayan sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen işyerlerini kapatmadı. Zabıta ekipleri tarafından iş yerlerini kapatmaları konusunda uyarılan esnaf, iş yerlerini kapatmayınca olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Kolluk kuvvetlerinin caddede geniş güvenlik önlemleri aldığı görüldü. İş yapamadıklarını dile getiren esnaf ile zabıta ve polis ekipleri tarafından gerginlik yaşandı. Polisin esnafı ikna etmeye çalıştığı görüntüler ise yurttaşların kameralarına yansıdı.

Benzer Haberler