Saray, ‘Saray’ın kaç aracı var?’ sorusuna yanıt verdi! Gerektiği kadar

6 Aralık 2021 Pazartesi

Saray, ‘Saray’ın kaç aracı var?’ sorusuna yanıt verdi! Gerektiği kadar

CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nun, Saray’da kaç araç var sorusuna Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yanıt verdi. Oktay yanıtında, “Cumhurbaşkanlığı hizmetleri, mevzuat hükümleri doğrultusunda tasarruf ilkelerine riayet edilerek hizmetin gerektirdiği sayıda araçla yerine getirilmektedir” yanıtını verdi.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a Cumhurbaşkanlığı’ndaki araç sayısı ve bu araçların yakıt giderini sordu. CHP’li Tanrıkulu, TBMM’ye verdiği soru önergesinde Fuat Oktay’a, Cumhurbaşkanlığı’ndaki araç sayısını, bu araçların aylık ve yıllık yakıt giderlerini ve bu yakıtların hangi firmadan alındığını sorularını yöneltti. Oktay, Tanrıkulu’nun önergesine verdiği yanıtta şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanlığı hizmetleri, mevzuat hükümleri doğrultusunda, tasarruf ilkelerine riayet edilerek hizmetin gerektirdiği sayıda araçla yerine getirilmektedir. Öte yandan, Cumhurbaşkanlığı’nın mal ve hizmet alım giderleri ile personel giderleri, Bütçe Kanunu’nda öngörülen ödenek oranında mevzuata uygun olarak yapılmakta olup, bu giderler Hazine ve Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından Merkezi Yönetim İstatistikleri bülteninde yayımlanmaktadır.”

İmamoğlu, ‘İstanbul’un gerçek enflasyonu’nu paylaştı

Benzer Haberler