‘Saray’ ile Anadolu Ajansı arasında kriz büyüyor!

11 Kasım 2019 Pazartesi

Anadolu Ajansı ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi arasında yaşanan  çatışma medyaya da yansıdı. Ajansın eski Bölge Müdürü Hüseyin Altın’ın Cumhurbaşkanlığı Genel Yayın Müdürleri Toplantısına davet edilip, aktif çalışan müdürlerin davet edilmemesi yeni bir krize yol açtı.

Medyaradar’ın medya kulisleri yazarı ‘Radar Operatörü’ Anadolu Ajansı ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi arasında yaşanan ‘gizemli güç savaşını’ kaleme aldı.

Bugüne kadar medya kulislerinden sızan birçok gizli taht oyununu ve güç savaşını aktardığını ifade eden gizemli yazar, Anadolu Ajansı’nın eski Bölge Müdürü Hüseyin Altın’ın Cumhurbaşkanlığı Genel Yayın Müdürleri toplantısına davet edilmesi ile başlayan krizi köşesine taşıdı.  ‘Medya kulisleri yazarı’, Anadolu Ajansı ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi arasında yaşanan  çatışmayı “Her şey Anadolu Ajansı’nın eski Bölge Müdürü Hüseyin Altın’ın Cumhurbaşkanlığı Genel Yayın Müdürleri Toplantısına davet edilmesi ile başlıyor.  Bu davet AA içinde bir anda bir kriz çıkmasına neden oluyor. Yeni müdürler ‘bizler buradayken senin o toplantıya gitmen ne cür’et!’ kafasında olacak ki Altın hemen Anadolu Ajansı’nın Bakü temsilcisi olarak sürgün edilmek isteniyor.” sözleri ile köşesine taşıdı.

Medyaradar.com’daki “Külliye ile Anadolu Ajansı arasında kriz!” başlıklı kulis haberde  özetle şu ifadelere yer verildi:

Ancak bu kez konun tarafları sizleri olduğu kadar beni de oldukça şaşkınlığa uğrattı. Şaşkınlığımın sebeplerinden biri, bugüne kadar hep hükümete yönelik kayırma haberleri ile gündem olan Anadolu Ajansı’nın bu kez Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi ile bir güç savaşı içine girmesi oldu.

Konuyu size hemen kısaca şöyle özetleyim;

Her şey Anadolu Ajansı’nın eski Bölge Müdürü Hüseyin Altın’ın Cumhurbaşkanlığı Genel Yayın Müdürleri Toplantısına davet edilmesi ile başlıyor.

Bu davet AA içinde bir anda bir kriz çıkmasına neden oluyor. Yeni müdürler ‘bizler buradayken senin o toplantıya gitmen ne cürret!’ kafasında olacak ki Altın hemen Anadolu Ajansı’nın Bakü temsilcisi olarak sürgün edilmek isteniyor.

Ancak Altın da boş adam değil. Hemen Cumhurbaşkanlığı devreye giriyor ve tayinin önüne geçiyor.

Tabi bunun üzerine hışmı ikiye katlanan AA üst yönetimi Altın’ı önce Kocaeli’ne baş muhabir yapıyor ardından da bir tenzil-i rütbe daha yaparak Bursa’ya muhabir tayin ediyor.

Tüm bunlar sonrası ise Altın veriyor istifayı, Cumhurbaşkanlığı tarafından Bakü Büyükelçiliği Basın Ataşesi olarak ataması yapılıyor ve yeni görevine başlıyor.

Altın’la başlayan bu savaş elbette burada bitmiyor.

YÖNETİCİLER UÇAĞA ALINMADI

Erdoğan’ın 13 Kasım’da yapılacak Amerika gezisinde ikinci krizin resmi olarak fitilleri ateşleniyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi gezi için AA’dan bir bayan muhabiri davet ediyor.
Üst yönetim kendisinden kimsenin çağrılmadığına içerlemiş olacak ki o muhabir hemen sorgu odasına alınıyor.

Muhabire, bu geziye neden sadece kendisinin çağrıldığı yönünde sorular oldukça imalı bir şekilde soruluyor.

Tabi gerginliğin düzeyi de ikinci olayla birlikte bir tık daha yukarı çıkıyor.

Evet sayın okuyucular,

Tüm bu olayların sonucu olarak şunu söyleyebilirim ki şu anda Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi ile Anadolu Ajansı arasında kurumun tarihi boyunca eşine çok az rastlanan bir güç savaşı var.

Lakin buradan AA yöneticilerine şunu demeyi de kendime borç bilirim:

1) Başkalarının neden davet edildiğini bırakıp, kendinizin neden davet edilmediğinizi araştırın!

2) Marka değerini bitirme noktasına getirdiğiniz o ajansın koltuklarından hiç kalkmayı, ‘acaba biz yapamadık mı’ deyip bırakmayı düşünmüyor musunuz?

Benzer Haberler