Şanlıurfa Valiliği: Savcı Akbulut’a inceleme iddiası gerçeği yansıtmıyor

19 Mayıs 2021 Çarşamba

Şanlıurfa Valiliği, koronavirüs genelgelerini eleştirerek, soruşturma başlattığını açıklayan Cumhuriyet Savcısı Eyüp Akbulut hakkında herhangi bir inceleme ve soruşturma başlatılmadığını duyurdu.

Şanlıurfa Viranşehir Cumhuriyet Savcısı Eyüp Akbulut, YouTube kanalından bir video yayınlayarak salgın tedbirleri, maske zorunluluğu ve aşı uygulaması hakkında resen soruşturma başlattığını açıklamış, herkesin elindeki delilleri soruşturma dosyasına gönderebileceğini söylemişti. Video sonrası Akbulut hakkında Şanlıurfa Valiliği’nin inceleme başlattığı belirtilmişti.

Valilik’ten inceleme iddiasına yalanlama geldi. Valilikten yapılan açıklamada, Viranşehir ilçesinde görevli Akbulut’un koronavirüs tedbirleriyle ilgili sosyal medya hesaplarından gerçekleştirdiği paylaşımların ardından bazı basın yayın organlarında yer alan Valilik tarafından inceleme-soruşturma başlatıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Açıklamada, “Hakim ve savcılar hakkındaki inceleme ve soruşturmaların ne şekilde yapılacağı ve buna karar verecek yetkili mercilerin kimler olduğu kanunla açık şekilde belirlenmiş olup, Valiliğimizin bu çerçevede başlattığı herhangi bir inceleme bulunmamaktadır” denildi.

TIKLAYIN – Genelgeleri ‘Muhtemelen işimi kaybedeceğim’ diyerek eleştiren savcıya inceleme iddiası

Benzer Haberler