Sancaktepeli öğrenciler buz pistinde buluştu

Yayın tarihi: 21 Ocak 2022 Cuma 5:00 pm - Güncelleme: 21 Ocak 2022 Cuma 5:00 pm

Sancaktepe’de yarıyıl tatili nedeniyle okula kısa bir ara veren öğrenciler “Eğlencenin Adı Buz Pateni” sloganıyla buz pistinde bir araya geldi. Öğrenciler, hocalar eşliğinde paten eğitimi alarak, buz hokeyi yarışında eğlenceli anlar yaşadı.

Sancaktepe Belediyesi yarıyıl tatiline giren öğrencileri karneler günü hediyesi olarak buz pistinde bir araya getirdi. “Eğlencenin adı buz pateni” sloganıyla buz pistinde buluşan öğrenciler, hocalar eşliğinde eğitim alan öğrenciler, körling ve buz hokeyi yarışında unutulmaz anlar yaşadı. Güvenlik önlemlerinin üst seviyede olduğu buz pistinde Belediye Başkanı Şeyma Döğücü de, çocuklarla yakından ilgilenerek buz hokeyi oynadı.

“ÇOCUKLARIMIZIN YÜZÜNÜN GÜLMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Çocukların yorgun bir dönemden geçtiğini belirten Döğücü, “Biz de bu yorgunluğu atmaları ve eğlenmeleri adına bu pisti yaptık. İnşallah Şubat tatili boyunca ve daha sonrasında da burada kaymaya devam edecekler. Bugün de buraya gelen ilgi gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Çocuklarımız bugünün paydaşları aynı zamanda geleceğimiz onların yüzünün gülmesi için çalışıyoruz” açıklamasını yaptı.

“ÇOK GÜZEL BİR HEDİYE VERDİLER”

Buz pistine çocuklarıyla beraber gelen anne Reyhan Akan, “Çocuklarımın karnesi için çok güzel bir hediye verdiler. Çocuklarımın birisi takdir aldı diğerinin karnesi çok iyi. Burada hocalar eşliğinde eğleniyorlar, çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Yarıyıl tatili öne alınacak mı? Milli Eğitim Bakanı Özer cevap verdi