Samuray kılıçlı katil sosyal medya paylaşımlarından rahatsız oldu

Yayın tarihi: 17 Ekim 2022 Pazartesi 4:21 pm - Güncelleme: 17 Ekim 2022 Pazartesi 4:21 pm

İstanbul Ataşehir’de geçen yıl Başak Cengiz’i samuray kılıcı ile katleden Can Göktuğ Boz, aleyhinde yapılan sosyal medya paylaşımlarını şikayet etti.

Ataşehir’de 9 Kasım 2021 tarihinde yolda yürüdüğü esnada samuray kılıcıyla öldürülen 28 yaşındaki Mimar Başak Cengiz’in katili Can Göktuğ Boz, “canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme”, “silahla tehdit” ve “Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanun’una muhalefet” suçlarından ağırlaştırılmış müebbet, 5 yıl hapis ve bin lira adli para cezasına çarptırılmıştı.
Boz, “Aleyhimde yorum yapıyorlar” diyerek sosyal medyada hakkında yapılan paylaşım ve altına yazılan yorumlardan ve birçok kullanıcıdan şikayetçi oldu.

TAKİPSİZLİK KARARI

Şikayetler üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı konu hakkında soruşturma başlattı. Hakaret suçunun oluşabilmesi için hakaret edilen muhatabın belirli ya da en azından belirlenebilir olması gerektiğini belirten savcılık, Can Göktuğ Boz’un “hakaret” suçundan yaptığı şikayetlere takipsizlik kararı verdi.

Başak Cengiz’i samuray kılıcıyla katletmişti! Katil hakkında flaş karar