Samuray kılıcıyla işlenen kadın cinayetinin detayları ortaya çıktı

Yayın tarihi: 10 Kasım 2021 Çarşamba 4:49 pm - Güncelleme: 10 Kasım 2021 Çarşamba 4:50 pm

Ataşehir’de Başak Cengiz’in Can Göktuğ Boz isimli erkek tarafından katledildiği cinayette detaylar ortaya çıktı. Boz’un cinayette kullandığı samuray kılıcıyla birlikte toplam 15 kılıç ve bıçak ele geçirildi.

İstanbul Ataşehir’de Can Göktuğ Boz, Başak Cengiz’i samuray kılıcıyla katletti. Boz’un evden çıkarken bir kadını öldürmeye karar verdiğini söylediği öğrenildi. Adliyeye sevk edilen Boz’un evinde cinayette kullandığı samuray kılıcıyla birlikte toplam 15 kılıç ve bıçak ele geçirildi.

Ataşehir, Barbaros Mahallesi, Karanfil Sokak üzerindeki sitenin önünde dün akşam saat 19.00 sıralarında bir inşaat firmasında mimar olarak çalışan Başak Cengiz, yolda yürürken elinde samuray kılıcı bulunan bir kişinin saldırısına uğradı. Görgü şahitlerinin ifadelerine göre kadına arkadan yaklaşan şüpheli, hiçbir şey söylemeden elindeki yaklaşık 75 cm uzunluğundaki samuray kılıcıyla Cengiz’i öldürdü.

Cinayetin işlendiği an, güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Görüntülerde bir süre yolda tek başına bekleyen şüphelinin, daha sonra yürüyerek ilerleyen Başak Cengiz’in peşine takıldığı, kılıcı çekerek aniden ona saplamaya başladığı görüldü.

15 KILIÇ VE BIÇAK ELE GEÇİRİLDİ

Can Göktuğ Boz tarafından katledilen Başak Cengiz’in Ankara’da ikamet ettiği, geçici görevle İstanbul’da bir inşaat firmasında görevlendirildiği cumartesi günü evine döneceği öğrenildi. Başak Cengiz’in her akşam servisle eve gittiği, ancak olay günü işleri olduğu için yürüyerek gitmeyi tercih ettiği belirlendi.

Polis, güvenlik kameralarını kullanarak Boz’un lüks sitenin içine doğru kaçtığını belirledi. Yapılan çalışmada lüks sitede tek başına oturduğu öğrenilen Boz’un evine polis baskın yaptı. Yapılan baskında şüpheli Can Göktuğ Boz gözaltına alındı. Şüphelinin evinde yapılan aramada 15 kılıç ve bıçak ele geçirildi. Ele geçirilen kılıçlar arasında olayda kullanılan samuray kılıcının da bulunduğu öğrenildi.

EVİNDE ‘KARINA BIÇAK SAPLA, KARINA MERMİ AT’ GİBİ YAZILAMALAR BULUNDU

Polis evde yaptığı incelemede kağıtlar üzerine yazılarak, duvar ve pencerelere bantlanmış birçok yazı olduğunu gördü. Yazılardan bazılarında “Karına bıçak sapla, Karına mermi at, Mermiden kaçarken çapraz koş. Biraz arkana bak.” “Tartışma eden saldıran insanı öldür Göktuğ.” “İstanbul Anadolu bölgesinde ölen yok . Saldırınca saldır yarısı katil bıçak.” gibi yazdığı öğrenildi.

Boz’un sorgusu Cinayet Büro Amirliği’nde yapıldı. Boz’un özel bir üniversitenin mühendislik bölümünde okuduğu, ayrıca Açık öğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümü’ne de kayıt yaptırdığı öğrenildi. Babası bir inşaat firmasında Mühendis koordinatör, annesi ise avukat olan Can Göktuğ Boz’un Ataşehir’deki evinde yalnız yaşadığı belirlendi.

EVDEN CİNAYET İŞLEMEK İÇİN ÇIKMIŞ!

Boz’un poliste verdiği ifadesinde evden çıkarken birini öldürmeyi planladığını, erkeğin kendisine karşı koyma ihtimaline karşılık bir kadını öldürmeye karar verdiğini anlattığı öğrenildi. Polisteki ifadesinde kılıçları çok sevdiğini anlatan Boz’un evinde bulunan kılıçların hepsini internet ya da mağazalardan aldığını ve hepsinin kendisine ait olduğunu söylediği belirtildi. Boz’un kılıcı gizleyerek sokakta bir süre kurbanının gelmesini beklediği, ardından genç kızın peşine düşerek cinayeti işlediğini anlattığı öğrenildi. Boz’un cinayetten sonra evine çıktığı, olayda kullandığı samuray kılıcını banyoda yıkayarak temizlediği tespit edildi.

UYUŞTURUCUDAN TEDAVİ GÖRMÜŞ

Boz’un geçmişte 17 gün uyuşturucu kullandığı için bir hastanede tedavi gördüğü ayrıca 5 yıl psikolojik destek aldığı tespit edildi. Ancak Can Göktuğ Boz’un son üç yılda hiçbir doktora başvurmadığı belirlendi. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheli işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

“ÇOCUKLARA ‘ÖLDÜRECEĞİM SİZİ’ DEMİŞ”

Can Göktuğ Boz’un yaşadığı sitede oturan bir kişi, “Sürekli bağırıyordu gece gündüz bağırıyordu. Son günlerde bağırışları sıklaşmıştı. Küfür ediyordu, haykıra haykıra. Geçen gün kılıcı çocuklara göstermiş. Çocuklara kılıcı sallayarak ‘Öldüreceğim sizi’ demiş. Bu insanın hastanede olması gerekiyor neden burada?” diye konuştu.

Ataşehir’de Samuray kılıcıyla kadın cinayeti