Samsung orta segment modellerden servet kazanmayı planlıyor

19 Temmuz 2022 Salı

Samsung, yakın zamanda satışa sunacağı iki yeni modelinden oldukça büyük bir gelir bekliyor. Şirketin geçtiğimiz gün resmi tanıtımını gerçekleştirdiği ve önümüzdeki günlerde ise raflardaki yerini alacak olan Galaxy M13 4G ve Galaxy M13 5G modellerinden yüzlerce milyon dolarlık hasılat bekleyen Güney Koreli teknoloji devi, bu iki yeni modelin katkısıyla M serisi için koyduğu hedef ise tam 1 milyar dolar.

 

Aslına bakılırsa bu o kadar da çılgın bir hedef değil. Güney Koreli teknoloji devi, bu hedefini koyarken Hindistan pazarındaki yükselişine güveniyor.

Samsung,

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırma sonucunda, Hindistan pazarındaki payını %20’den %22,6’ya çıkarttığı anlaşılan Samsung’un bu ülkede satışını gerçekleştirdiği M serisi modellerin sayısı ise neredeyse 45 milyon adeti buldu.

 

Hal böyle olunca da, şirketin bu seri için koyduğu 1 milyar dolarlık hedefin çok büyük bir kısmı zaten daha şimdiden Hindistan pazarından elde edilmiş oldu. Öte yandan seriye yeni dahil olan Galaxy M13 4G ve Galaxy M13 5G modelleri henüz satış rakamlarına bir katkı yapmaya başlamış değil. Bu iki modelin de raflardaki yerini almasıyla birlikte, Güney Koreli teknoloji devinin hedefine kolaylıkla ulaşacağı düşünülüyor.

Avrupa uzayda da Rusya’yla yolları ayırıyor

Benzer Haberler