Samsung Galaxy S23 satışa sunulduğu dönemde ciddi stok sorunları yaşayabilir

23 Nisan 2022 Cumartesi

Samsung Galaxy S23 satışa sunulduğu dönemde ciddi stok sorunları yaşayabilir

Güney Kore basınında yer alan haberlere göre Samsung, Galaxy 23’ü satışa sunduğu dönemde ciddi stok sorunlarıyla karşı karşıya kalabilir. Çünkü Samsung’un yeni telefonunda kullanacağı 3nm yonga setinin üretiminde planladığının gerisinde olduğu söyleniyor.

 

Samsung’un bu mini yonga setini istediği hızda üretememesi için net bir sebep verilmese de, bu gecikmenin korona virüs salgınına bağlı olduğu tahmin ediliyor. Bildiğiniz gibi şu sıralar Çin’de vaka sayılarında artış yaşandığı için pek çok eyalette sıkı karantina kuralları uygulanıyor. Bu kurallar nedeniyle de üretim tesisleri kapatılıyor. Çin’deki bu kapanma, haliyle tüm dünyayı etkiliyor. Sadece Samsung değil Apple da Çin’deki bu karantina süreci nedeniyle ciddi sorunlar yaşamanın eşiğinde.

Galaxy 23

Samsung’un üretiminde sıkıntı yaşadığı 3nm yonga setleri şirketin Exynos yonga setlerinde kullanılıyor. Samsung, Galaxy S22’nin Avrupa’da satışa sunulan versiyonlarında Exynos kullanmış, ABD’ye ise Qualcomm işlemcili versiyonları göndermişti. Yani anlayacağınız Exynos işlemcilerin üretiminde yaşanan sorunlar, en başta Avrupa bölgesini etkileyecek.

Özellikle Samsung Galaxy S23’ün ilk çıktığı dönemde telefonun Avrupa’da ciddi stok sorunları yaşaması bu noktada kaçınılmaz görünüyor. Tabii Samsung Galaxy S23’ün çıkışına daha dokuz ay olduğu için arada geçen sürede Samsung bu soruna bir çözüm bulabilir. Sürecin nasıl sonuçlanacağını bekleyip göreceğiz.

Fantastic Beasts 3 gişede sınıfta kaldı

Benzer Haberler