Salıncaklar söküldü, jandarma tedbir aldı

2 Eylül 2019 Pazartesi

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası’ndaki salıncaklar, yapılan tebligatların ardından söküldü.

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesindeki ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası’nda kaçak yapılan salıncaklar kaldırıldı.

JANDARMA TEDBİR ALDI

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün yıkım ihalesinin ardından 25 salıncak ile kaçak ve ruhsatsız yapılarla ilgili Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi tarafından çalışma başlatıldı. Tebligatların yapı ve salıncak sahiplerine bildirilmesinin ardından 12 vatandaş salıncaklarını kendisi kaldırırken jandarma ekipleri diğer salıncaklar için sabah saatlerinde yaylada tedbir aldı. Alınan tedbirlerin ardından 13 salıncak yıkım ekibi tarafından söküldü.

 

Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri ise salıncaklar nedeniyle zarar gören alanda çimleme çalışması yaptı. Salıncakların yanı sıra alanda bulunan masa, sandalye ve 2 seyyar büfe kaldırıldı.

Yıkım çalışmalarını Çamlıhemşin Kaymakam Vekili Bayram Sağır yerinde takip etti.

Erdoğan ‘Biz kirlettik’ demişti! ‘Ayder Yaylası’na otel yapılacak’

Ayder Yaylası’nda kentsel dönüşüm başlayacak. Yaylada bulunan salıncaklar ‘bölgenin doğasına uygun olmadığı için’ kaldırılırken, otopark ve otel inşaatı yapılacak. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce yaptığı açıklamada “Ayder’i biz kirlettik” demişti.

 

 

Benzer Haberler