Salda Gölü’nün kıyısına AKP’li isimden pansiyon

28 Nisan 2020 Salı

Birinci derece koruma altında olan Salda Gölü’nün halk plajı bitişiğinde, Akçeşme Tesisleri’nde, 70 kişilik bungalov, kamping tipi pansiyonun inşasına başlandığı öne sürüldü.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca yapılacağı duyurulan Salda Gölü Millet Bahçesi Projesi’ne birçok kesimden itirazlar gelirken ve açılmış davalar da halen sürüyor. Buna karşın gölün kıyısındaki halk plajı yanında ve Millet Bahçesi Projesi’nin bitişiğinde yer alan Gürcan ailesine ait kafe-restoran işletmesinde hummalı çalışmanın sürdüğü görüldü.

Cumhuriyet’ten Bülent Ecevit’in haberine göre, bir önceki dönem AKP’den Yeşilova Belediyesi başkan adayı olarak seçime giren Yılmaz Gürcan’ın kardeşi Hasan Gürcan ve ailesine ait olduğu bilinen Akçeşme Tesisleri arazisinde süren çalışmada 70 kişilik bungalov, kamping tipi pansiyonun yapıldığı öne sürüldü.

Salda Gölü’nün beyaz kumu kayıp! İş makineleri nereye götürdü?

Tesise, kaçak bölümleri ve inşaat taşmaları nedeniyle Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve Yeşilova Belediyesi’nce bilgilendirme yapılmış olduğu ve ceza yazılması gündeme gelmesine karşın araya AKP Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’in girdiği ve tesisin tamamen yıkımının durdurulduğu belirtiliyor.

AKP’nin salgın fırsatçılığı! Salda Gölü talanından geriye çukurlar ve lastik izleri kaldı

Seçimle birlikte getirilen imar affı ile Gürcan ailesinin tesisleri yıkılmaktan kurtulurken Hasan Gürcan yakın çevresine, belediyeye cezalar dahil 800 bin liradan fazla bir bedel ödediğini söylediği konuşuluyor.

Benzer Haberler