Dört diplomalı Halk Müziği sanatçısı Şakir Öner Günhan kimdir?

Yayın tarihi: 13 Nisan 2024 Cumartesi 10:20 pm - Güncelleme: 14 Nisan 2024 Pazar 10:17 am

TRT’nin ünlü sanatçılarından Şakir Öner Günhan, Bodrum’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Peki, Şakir Öner Günhan kimdir?

İki yüksek okul, bir üniversite ve bir de konservatuar mezunu olan TRT’nin ünlü sanatçılarından Şakir Öner Günhan, Bodrum’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 4’üncü kez kansere yakalanan evli ve 1 çocuk babası Şakir Önen Günhan, 82 yaşındaydı.

ŞAKİR ÖNEN GÜNHAN KİMDİR?

1942 yılında Bursa’nın Mudanya ilçesinde dünyaya gelen Şakir Öner Günhan, memur bir babanın evladı olarak ilkokul ve ortaokul tahsilini Anadolu’nun pek çok yerinde tamamladı. Liseyi Ankara’da okuyan Günhan, Ankara İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi ile Gazi Eğitim Enstitüsü Beden Eğitimi Bölümü’yle birlikte, Ankara Devlet Konservatuarı Şan Bölümü’nden başarı ile mezun oldu.

Günhan, 1966 senesinde Türk Halk Müziği Ses Sanatçısı olarak TRT’ye girdi. TRT’de 1973 senesinden itibaren prodüktör olarak çalıştı. Daha sonra ‘Yörelerimiz Türkiye’, ‘Ankara Rüzgarı’ ve ‘Türkülerin Hikayesi’ başta olmak üzere pek çok televizyon programında sunucu, yönetmen ve yapımcı olarak görev yaptı.

Günhan, 2020 yılında düzenli aralıklarla yaptırdığı check-up sırasında kalın bağırsak kanserine yakalandığını öğrendi. Tümörün kontrol altına alınması için kemoterapi tedavisi almaya başlayan Günhan’ın, kemoterapi tedavisinin tamamlanmasının ardından ameliyat olmasına karar verildi. Tedavi altına alınan Günhan, 3 kez kanseri yendi. 4’üncü kez kansere yakalanan evli ve 1 çocuk babası Şakir Önen Günhan, Acıbadem Bodrum Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesine alındı. Şakir Öner Günhan 13 Nisan 2024 Cumartesi günü hayatını kaybetti.

Türk halk müziği sanatçısı Şakir Öner Günhan hayatını kaybetti

Kaynak: TELE1