Şaibeli tesadüf: Biz sorduktan bir gün sonra müdür görevden alındı

Yayın tarihi: 9 Temmuz 2020 Perşembe 4:25 pm - Güncelleme: 9 Temmuz 2020 Perşembe 5:28 pm

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Gün Ortası’nda Zeynel Lüle’nin konuğu oldu. Milli Piyango çekilişlerindeki şaibeli sonuçları değerlendiren Tarhan, “Numaraların aynı çıkması, tek şahısa bu paraların ödenmesi tesadüf değil” dedi.

Milli Piyango çekilişlerindeki dikkat çeken tesadüfleri 2019 yılından beri takip ettiğini söyleyen CHP’li Tarhan, o yıl ki piyango bedeli 70 milyonun nereye gittiğinin belli olmadığını söyledi. “Şu bölgeye çıktı dediler, sahibi çıkmadı. Hazine’ye devredildi” diyen Tarhan, daha sonraki şaibeleri Meclis’e taşıdıklarını söyledi.

Milli Piyango’da ‘tesadüfler’ devam ediyor!

‘SORDUKTAN BİR GÜN SONRA MÜDÜR GÖREVDEN ALINDI’

Bir çekilişte, noterlerin birbirine bakarak gülümsediğini söyleyen Tarhan, “Devletin televizyonu TRT’de daha çekilmeden milli piyango nereye çıktı gösteriyor. Bunun üzerine önerge verdik, sorduk. Milli Piyango idaresindeki bu şaibelerin ortaya çıkarılması gerektiğini düşündük. İnsanların umudunu bağladığı bir kurum özelleştirdikten sonra bu noktaya nasıl geldi diye sorduğumuzda bakan bize sadece link gönderdi buradan öğrenebilirsiniz diye. Biz bunu sorduktan bir gün sonra Milli Piyango Genel Müdürü Muammer Çolak, görevden alındı. Şaibe mi var, yolsuzluk mu var neden görevden alındığı açıklanmadı. Olay kapatıldı” dedi.

Sayısal Loto’da 3.5 trilyonda bir ihtimal gerçek oldu!

‘BİZ DE BİR YOL VAR, HER YOL ÇANKAYA’YA ÇIKAR’

Son Milli Piyango çekilişlerinde çekilen 6 numaradan 5’inin aynı olması, 14 milyon 819 bin lira ve 1 milyon 360 bin liralık piyangonun aynı bölgeye çıkmasının ardından gündemlerine yeniden Milli Piyango’yu aldıklarını söyleyen Tarhan,  “Numaraların aynı çıkması, tek şahsa bu paraların ödenmesi tesadüf değil. Açık açık ortada, bu numaraları tek kişi biliyor. Ankara’da 3 bölgeye çıkması bunlar tesadüf değil. Biz de bir söz var, her yol Çankaya’ya çıkar. Sayısal Loto’nun çekilişleri de Çankaya’ya çıkar. ”

Milli Piyango skandalı! İki top düştü görevli istediği topu seçti

Bakırköy Belediyesi havai fişeği yasakladı

Merkez Bankası’nın brüt döviz rezervi 73 milyon dolar azaldı