Sahte doktorun sahte beyin cerrahı arkadaşı da yakalandı

Yayın tarihi: 28 Kasım 2022 Pazartesi 4:04 pm - Güncelleme: 28 Kasım 2022 Pazartesi 4:30 pm

Tekirdağ’da sahte doktor Ayşe Özkiraz’ın tutuklanmasının ardından Sağlık Bakanlığı iki müfettiş görevlendirdi. Özkiraz ifadesinde arkadaşı S.U’nun kendisini beyin cerrahı olarak tanıttığını söyledi.  Yakalanan S.U. tutuksuz yargılanacak. 

Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde kendisini ‘pratisyen hekim’ olarak tanıtan ve diğer doktorların şüphelenip, şikayette bulunmasıyla gözaltına alındıktan sonra sahte diploma ile hastanede görev yaptığı anlaşılan Ayşe Özkiraz’ın tutuklanmasının ardından olaya ilişkin soruşturma devam ediyor.

TUTUKSUZ YARGILANMAK ÜZERE SERBEST

DHA’nın haberine göre; Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, hastanede ameliyat masasında fotoğrafları ortaya çıkan Özkiraz’ın, ifadesinde arkadaşı olduğunu söylediği kendisini ‘beyin cerrahı’ olarak tanıttığı öne sürülen S.U. adlı kadın da İstanbul’da yakalanarak ilçeye getirildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen S.U., çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

’Sahte doktor’ Özkiraz’ın ifadesi ortaya çıktı! Yaşı da gerçek değilmiş

MÜFETTİŞLER ÇERKEZKÖY’DE

Sağlık Bakan Fahrettin Koca’nın, “Bakanlığımız, Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesindeki hastanede bir kişinin kendini yeni mezun doktor gibi tanıtıp bir uzmanın yanında tıbbi süreçleri izlediği şeklinde özetlenen olayı araştırmak üzere, gerekli süreci başlatıp müfettiş görevlendirmiştir” açıklamasının ardından bakanlığın görevlendirdiği 2 müfettiş de Çerkezköy’e gelerek çalışmalarına başladı. Müfettişlerin, Özkiraz’ın hastanede kendisine gözlemci olarak izin veren doktorlar başta olmak üzere hastanedeki doktorlar ve personelin bilgisine başvuracağı belirtildi.