Sahte doktor olmaya çalışırken yakalandı

Yayın tarihi: 13 Aralık 2022 Salı 11:45 am - Güncelleme: 13 Aralık 2022 Salı 11:47 am

Hastanede boş bir odadan önlük alıp kendini doktor olarak tanıtan M.K.U., önlükteki alarm ötünce yakalandı. M.K.U., “Doktorluğu merak ettiğim için hastaneye geri geldim” dedi.

Mersin’de iddiaya göre M.K.U., Şehir Hastanesi’nde KBB Polikliniği’nde muayene olmaya geldi. M.K.U., boş olan bir odadan doktor önlüğü alıp, giydi. Bu önlükle kendisini KBB doktoruna, doktor olarak tanıtan M.K.U., rahatsızlığını belirtip muayene oldu.

GECE DOKTOR ÖNLÜĞÜNÜ GİYİP YENİDEN GELDİ, YAKALANDI

Daha sonra önlükle hastaneden ayrılan M.K.U., gece saatlerinde tekrar hastaneye geldi. M.K.U.’nun üzerindeki doktor önlüğündeki giysi alarm sistemi çaldı. Bunun üzerine hastane görevlileri, harekete geçti. M.K.U.’nun yanına gelen görevliler, doktor olup, olmadığını kontrol etti. ‘Gündüz başka bir doktor arkadaşıma muayene oldum. O sırada önlükler karıştı. Ben anestezi doktoruyum’ diyen M.K.U., başka bir önlük talep etti. Bunun üzerine yapılan kontrolde M.K.U.’nun doktor olmadığı anlaşılınca yakalanıp, polise teslim edildi.

“DOKTORLUĞU MERAK ETTİM”

Toroslar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından gözaltına alınan M.K.U., polis merkezine götürüldü. M.K.U., buradaki ifadesinde, Hastaneye gelip boş odadan önlük alıp, muayene oldum. Gece de doktorluğu merak ettiğim için hastaneye geri geldim. Kadın doğum servisine giriş yapmak isterken önlükteki alarm çaldı. Görevliler yanıma geldi, doktor olmadığım ortaya çıktı dedi. M.K.U., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Sahte doktordan sonra şimdi de sahte avukat