Sahte doktor Ayşe Özkiraz İngiltere’de manşet oldu

Yayın tarihi: 1 Aralık 2022 Perşembe 11:03 am - Güncelleme: 1 Aralık 2022 Perşembe 11:19 am

Türkiye’nin gündemine oturan sahte doktor Ayşe Özkiraz, İngiliz medyasına manşet oldu. İngiltere’nin çok okunan tabloid gazetesi Daily Star, “Sahte doktor yakayı ele vermeden 1 yıl boyunca çalıştı” başlığını attı. 

Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde ameliyatlara girip dikiş bile atan sahte doktor Ayşe Özkiraz, Türkiye’nin gündemine oturdu. Özkiraz’ı ihbar eden kişinin aldattığı sevgilisi ortaya çıkarken öz babası da annesi ve üvey babasının durumu bildiklerini iddia etti.

Doğum gününde hastaneye ‘ÇAPA’nın gururu’ yazılı çelenk bile yollatan Özkiraz, emniyetteki ifadesinde, “Bir sarmalın içerisine girip çıkamadım. Çok pişmanım, işlerin bu noktaya gelmesini hiç istemezdim. Herhangi bir akıl hastalığım yok. Pişmanlığımı ifade ederek, üzerime atılı suçlamayı bu haliyle kabul ediyorum” dedi.

Sahte doktorun gerçek babası üvey babasını suçladı: Saklıyorlar

Hakkındaki skandalların ardı arkası kesilmeyen Özkiraz, Türkiye’nin ardından İngiltere’de gündem oldu.

Sahte doktor Ayşe Özkiraz’ı aldattığı sevgilisi ifşa etmiş

İngiltere’nin çok okunan tabloid gazeteleri, Özkiraz’ın tutuklanmasını ve açıklamalarını okurlarına duyururken, “Sahte doktor yakayı ele vermeden 1 yıl boyunca çalıştı” başlığıyla aktardı.

İngiliz Daily Star gazetesi, “Sahte tıp diploması ve sınav belgeleriyle kandırarak işe giren kadının annesi ise suçun başkasında olduğunu söylüyor” yorumunu yaptı. “Sahte doktor”un tıp bilgisinin yetersiz olması ve geçmişiyle ilgili çelişkili yanıtlar vermesi üzerine hastane çalışanlarının harekete geçtiğini yazan İngiliz medyası annesinin ise kızının “sahte doktor” olmasına inanamadığını aktardı.

Sahte doktor doğum gününde kendine çelenk göndermiş! Çapa’nın gururu seni seviyoruz