Sahte avukat adliye koridorunda gezerken yakalandı

Yayın tarihi: 24 Mart 2024 Pazar 12:55 pm - Güncelleme: 24 Mart 2024 Pazar 12:55 pm

Adana’da kendisini avukat olarak tanıtıp vatandaşları dolandırmaya çalışan Betül S., adliye koridorunda gezerken yakalandı. Betül S., çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, Adana Adliyesi’nde başka bir avukat adına düzenlenmiş sahte kimlikle kendisini avukat olarak tanıttığı kişileri dolandırmaya çalıştığı bilgileri üzerine Betül S. hakkında soruşturma başlattı. Betül S.’nin, avukat cübbesiyle adliye ve mahkeme salonları ile baro lokalinde fotoğraf çektirip, sosyal medya hesaplarından paylaştığı tespit edildi.

ADLİYEDE YAKALANDI

Polis, hakkında yakalama kararı çıkarılan Betül S.’yi, adliye koridorunda gezerken yakaladı. Şüpheli Betül S. gözaltına alınırken, evinde yapılan aramada ise sahte avukat kimliği, avukat cübbesi, ruhsatsız tabanca ile dolandırıcılık eylemlerinde kullandığı değerlendirilen çok sayıda adli evrak ele geçirildi.

DÖRT SUÇTAN TUTUKLANDI

Emniyetteki işlemlerinin ardından ‘nitelikli dolandırıcılık’, ‘kamu görevinin usulsüz olarak üstlenilmesi’, ‘özel işaret ve kıyafetlerin usulsüz kullanılması’ ve ‘resmi belgede sahtecilik’ suçlarından adliyeye sevk edilen Betül S., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Hatay’daki Gökhan Zan krizinde yeni gelişme! 1 kişi tutuklandı

Kaynak: DHA