Şahinler’e yeni operasyon! Çete lideri gizli bölmede yakalandı

Yayın tarihi: 21 Şubat 2024 Çarşamba 2:54 pm - Güncelleme: 21 Şubat 2024 Çarşamba 3:11 pm

Şahinler Grubu‘ olarak bilinen çeteye yeni operasyon düzenlendi. Üsküdar’daki operasyonda çete lideri Hasan Akdeniz evinde yatak odasındaki gizli bölmede yakalandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri, “Şahinler” olarak bilinen liderliğini Mehmet Şahin’in yaptığı suç örgütünün; silahlı suç örgütü kurmak, yönetmek ve üye olmak, nitelikli yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, kasten yaralama, silahlı tehdit gibi 18 eyleme karıştığını tespit etti.

Örgüt lideri ve üyelerine yönelik 29 Eylül 2023 tarihinde gerçekleştirilen operasyonda örgüt lideri Mehmet Şahin ile birlikte 26 şüpheli şahıs yakalanarak çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.

Öte yandan Mehmet Şahin’in yönettiği suç örgütü içerisinde ayrı çeteleşme olduğu, kurulan örgütlerin başında Hasan Akdeniz’in olduğu ve firari olduğu öğrenilmişti.

YATAK ODASINDAKİ GİZLİ BÖLMEDE YAKALANDI

Operasyon kapsamında yürütülen çalışmalarda 18 eylemden sorumlu örgüt yöneticisi Hasan Akdeniz’in 20 Şubat’ta Üsküdar’da bulunan evine operasyon yapıldı.

Akdeniz, yatak odasındaki gizli bölmede yakalandı.

Evde yapılan aramada ise 1 adet ruhsatsız tabanca ve 91 adet farklı çaplarda fişek ele geçirildi.

Şahinler suç örgütü çökertildi

Şahinler suç örgütünün firari finansörü yakalandı

Kaynak: TELE1