Sağlık ocağında doktora yumruk attı

7 Eylül 2021 Salı

Bir doktora şiddet haberi daha Manisa’dan geldi. Turgutlu ilçesinde sağlık ocağında görev yapan doktor Çınar Özdemir, M.Ü. isimli yurttaş tarafından saldırıya uğradı. M.Ü., Özdemir’i kendisine ilaç yazmadığı gerekçesiyle darp etti.

Olay, bugün saat 12.00 sıralarında Turgutlu 12 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’nde meydana geldi. Aile sağlığı merkezine gelen Metin Ü., iddiaya göre doktor Çınar Özdemir’den daha önceden aldığı ve belirli süreler ile verilen ilacı yazmasını talep etti. M.Ü.’nün kullandığı ilaçları kontrol eden Özdemir, ilaç süresinin henüz dolmadığını, yazsa da alamayacağını söyledi. Bunun üzerine tepki gösteren M.Ü. ile doktor Özdemir arasında tartışma çıktı. Yaşanan gerginlik sırasında M.Ü., Özdemir’e yumrukla saldırdı. Özdemir başına iki darbe alırken, M.Ü. odada bulunan eşyaları da etrafa savurarak zarar verdi.

M.Ü.’ye sağlık merkezinde çalışan diğer personel müdahale etti. Çevredekilerin durumu bildirmesinin ardından da aile sağlığı merkezine polis ekibi sevk edildi. Polis tarafından gözaltına alınan M.Ü., Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde götürüldü. Özdemir’in ise sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Kocaeli’de doktora saldırı: Odasının kapısını kırdı

 

 

Benzer Haberler