Sağlık Müdürü görevden alınınca Fakıbaba paylaşımını sildi

15 Haziran 2021 Salı

Sağlık Müdürü görevden alınınca Fakıbaba paylaşımını sildi

AKP Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Twitter üzerinden yazdığı mesaj sonrası Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü değişti. Bunun üzerine, Fakıbaba da paylaşımını sildi.

AKP Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Urfa’da sağlık sisteminde yaşanan problemlerle ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya sitem eden Fakıbaba, kentte sağlığın iyi yönetilmediğini ve bunu 2 yıldır Bakan Koca’ya anlatmaya çalıştığını belirtti.

Sözcü’nün haberine göre; bu mesajın ardından ilginç bir gelişme yaşandı ve Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Emre Erkuş’un yerine, aslen Şanlıurfalı olan Ankara İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm atandı. Gülüm, bu sabah düzenlenen törenle görevi Prof. Dr. Emre Erkuş’tan teslim aldı. Devir teslim töreninde halef-selef müdürler birbirlerine başarı dileklerini iletti.

Aynı zamanda bir doktor olan Fakıbaba, tweetinde şu ifadeleri kullanmıştı:

“Eski bir Başhekim ve Genel Cerrahi Uzmanı olarak Şanlıurfa’da Sağlığın iyi yönetilemediğini görüyorum. Bunu 2 yıldan beri sayın Bakanımıza anlatmaya çalışıyorum. Ancak başarılı olamadım. Bu sefer sayın Bakanımızın Şanlıurfa’daki Sağlıkla ilgili problemleri çözeceğine inanıyorum.”

BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPTI

2004-2014 yılları arasında Şanlıurfa Belediye Başkanı olan Fakıbaba, 2017-2018 yılları arasında da Başbakan Binali Yıldırım’ın hükümetinde Tarım ve Orman Bakanlığı görevinde bulunmuştu.

Benzer Haberler