Sağlık emekçileri hayatını kaybeden meslektaşları için söyledi: Uzun İnce Bir Yoldayım

13 Ocak 2021 Çarşamba

Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan sağlık emekçileri, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybeden meslektaşları için Aşık Veysel’in ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ türküsünü söyledi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı can kayıpları devam ederken sağlık emekçilerinden de kötü haberler gelmeye devam ediyor. Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan sağlık emekçileri de çaldıkları enstrümanlar eşliğinde seslendirdikleri “Uzun İnce Bir Yoldayım” türküsünü yeniden yorumlayarak kayda aldı.

“MORAL OLMASINI İSTEDİK”

Hastanede görev yapan bir sağlık emekçisi, projeyi hayatını kaybeden sağlık çalışanları için yaptıklarını belirterek şunları söyledi:

“Bu süreçte hayatını kaybeden tüm sağlık çalışanlarımız için böyle bir proje yapmak istedik. Hem de çalışmaya devam sağlıkçılara moral olmasını istedik.” dedi.

“TÜM SAĞLIK CAMİASINA ARMAĞAN EDİYORUZ”

Kovid-19’u yenen Başhekim Yardımcısı ve Kardiyoloji Bölümü Sorumlusu Remzi Sarıkaya, salgının ilk gününden bu yana hastanede yaklaşık 5 bin sağlık çalışanıyla mücadelenin içinde yer aldıklarını söyledi. Tüm sağlık çalışanlarının hastaların sağlığına kavuşması için çaba gösterdiğini vurgulayan Sarıkaya, şöyle konuştu:

“Yaklaşık bir yıldır çoğu sağlık çalışanı izinlerini kullanamadı, ailelerinden uzakta kaldı. Bu uğurda yitirdiğimiz meslektaşlarımız var. Bu zorluklara mücadele ederken bir yandan da çalışanlarımızın moral motivasyonunu artırmaya çalıştık. Bu süreçte vefat eden sağlık çalışanlarını anmak için böyle bir proje yapmaya karar verdik. Hastanede çalışanlarla türkü söyledik. Hem arkadaşların motivasyonu arttı hem de izleyenlerden olumlu geri dönüşler aldık. Bu yol, bizim için çok uzun ve zorluydu. Bu uğurda gecemizi gündüzümüze kattık. Bundan dolayı böyle bir türkü tercihimiz oldu. Bizi iyi ifade ettiğini düşündük. Tüm sağlık çalışanları camiasına armağan ediyoruz.”

Benzer Haberler