Sağlık çalışanlarından Bakan Koca’ya: Ayrım yapılması bizi üzdü

1 Aralık 2021 Çarşamba

Sağlık çalışanlarından Bakan Koca’ya: Ayrım yapılması bizi üzdü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sağlık çalışanlarına yapılacak olan zammı açıklamıştı. Birlik Sağlık-Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol zam hakkında konuşarak “Ayrım yapılması bizi üzdü.” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bugün doktorlara verdiği zam haberi ile doktorların ek göstergelerinde yapılacak değişiklikle maaşlarında iyileştirme olacağı haberine sevindiklerini belirten Ahmet Doğruyol şunları söyledi:

“Elbette bu sevindirici bir haberdir. Ancak Sayın Sağlık Bakanımız sağlık hizmetlerinin bir ekip işi olduğunu bilmez mi ki? Yapılacak bir iyileştirmede İşin mutfağında olan hemşiresinden ebesine, teknisyeninden memuruna tüm sağlık çalışanlarının yapılacak iyileştirmeden faydalanması gerekir. Sağlık Bakanımızın sağlık çalışanlarımız arasında ayrım yapması çalışanlarımızı üzmüştür. Zaten ek ödeme dağıtımında çok büyük adaletsizliklerin olduğu ortadayken birde maaşlarda büyük farklılıkların olmasının iş huzurunu iş barışını bozması muhtemeldir. Eğer yapılacak bir düzenleme varsa tüm sağlık çalışanlarımıza yapılmalıdır.”

Bakan Koca sağlık çalışanlarına zam haberini duyurdu!

SAHİM-SEN’den eleştirilerin hedefine kendini koyan Bakan Koca’ya cevaplar

Benzer Haberler