Sağlık Bakanlığı Bilecik’e yeni bir salgın şüphesiyle ekip gönderdi

9 Şubat 2022 Çarşamba

Sağlık Bakanlığı Bilecik’e yeni bir salgın şüphesiyle ekip gönderdi

Bilecik’te binlerce kişi ishal ve kusma şikayetiyle hastaneye başvurdu. Sağlık Bakanlığı yeni bir salgın şüphesiyle kente ekip gönderdi.

Bilecik’te binlerce kişinin ishal ve kusma şikayetiyle hastaneye başvurdu, acil servislerde uzun kuyruklar oluştu. Sağlık Bakanlığı, salgın şüphesiyle üç kişiden oluşan bir uzman ekibi kente gönderdi.

İHA’da yer alan habere göre Bilecik İl Sağlık Müdürü Dr. Ferhat Damkacı, “Bunun altından viral bir şey de çıkabilir, virüslerin oluşturduğu enfeksiyon da olabilir” açıklamasını yaptı. Damgacı konuyla ilgili araştırmalarının devam ettiğini söyledi.

‘SONUÇLAR BUGÜN ÇIKACAK’

Damkacı, geçen hafta yapılan tetkiklerde içme suyunda herhangi bir kirlilik tespit edilmediğini belirterek, “Gün itibariyle tekrar numunelerimizi aldık. Bugün sonuçlar çıkacak ayrıca 200 litreye kadar su numunesi alıp merkez laboratuvarımıza gönderdik Ankara’ya. Burada farklı testlerde çalışılıyor. Acaba başka bir kirlilik başka bir sıkıntı var mı diye” dedi.

Koronavirüs araştırmalarında Hamster detayı!

‘ALTINDA VİRAL BİR ŞEY DE ÇIKABİLİR, ENFEKSİYON DA’

Şu ana kadar şikayetle gelenlerde hastaneye yatış olmadığını belirten Damkacı, “Çok hafif seyirde, bir gün belki iki gün süren, bulantı, kusmayla belki ishalle devam eden bir hastalık” şeklinde konuştu.

Bilecik halkına uyarıda bulunan Damkacı şu şekilde konuştu: “Bunun altından viral bir şey de çıkabilir, virüslerin oluşturduğu enfeksiyon da olabilir. Her zaman bahsettiğimiz gibi koronavirüsle de alakalı söylemiştik bunu. Temizlik ve hijyen kurallarını özellikle dikkat edilmesi gerekiyor.”

Bakan Koca İstanbul’daki koronavirüs durumunu paylaştı

Benzer Haberler