Sağlık Bakanı Koca yaptığı sunumda 4 kente dikkat çekti: Buralarda virüs pik yaptı

23 Nisan 2020 Perşembe

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında önceki gün videokonferans yöntemiyle düzenlenen MYK toplantısında il il son durumu anlatan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “İstanbul virüste pik yaptı ve rahatlamaya geçti. İstanbul’u Kocaeli, İzmir ve Bursa takip ediyor” dedi.

Türkiye, Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan ölümcül koronavirüs salgını ile topyekün mücadele etmeye devam ediyor.

Türkiye’de koronavirüs kaynaklı can kaybı 2 bin 376’ya yükseldi

SON GELİŞMELER MASAYA YATIRILDI

Alınan önlemler ve vatandaşların büyük ölçüde kurallara riayet etmeleri sonrasında yatay seyre geçen salgınla ilgili son gelişmeler AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki MYK toplantısında masaya yatırıldı.

‘Köpek’ tartışması nedeniyle dayısını ve kuzenini öldüren kişi tutuklandı

BAKAN KOCA 4 KENTİMİZE DİKKAT ÇEKTİ

Hazırladığı sunumu AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan ve diğer bakanlarla paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, il il son durumu anlattı. İstanbul’da virüsün pik yaptığını ve rahatlamaya geçtiğini belirten Koca, “İstanbul’u Kocaeli, İzmir ve Bursa takip ediyor” ifadelerini kullandı.

İşsizlik ödemeleri Mayıs ayında da devam edecek

“RAKAMLAR ŞU AN İÇİN İYİ”

Açıklamasının devamında Ankara’nın durumunun diğer 4 kentimize göre daha iyi olduğunu vurgulayarak “Tedbirlerimizi alıyoruz. Rakamlar şu an için iyi. Evde kalmak önemli” sözlerine yer verdi.

1 Mayıs’ta 3 günlük sokağa çıkma yasağı gündeme geldi!

Benzer Haberler