Sağanak ve kar geliyor, 6 gün sürecek

21 Şubat 2022 Pazartesi

Sağanak ve kar geliyor, 6 gün sürecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, haftalık hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Buna göre pazartesi gününden itibaren İstanbul, Bursa ve İzmir başta olmak üzere birçok kente sağanak yağış uyarısı yapıldı.

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 5 günlük hava durumu raporunu sosyal medya hesabından paylaştı. Buna göre; pazar günü hava sıcaklıklarının ülke genelinde artarak mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLIYOR

Pazartesi gününden itibarense ülke genelinde sağanak yağış ve kar etkili olacak. Meteorolojiye göre, Pazartesi günü orta Anadolu ve Güney Doğu Anadolu’nun bir bölümü hariç ülke genelinde sağanak yağış bekleniyor. Pazartesi günü kar yağışı beklenen kentler ise şöyle; Erzurum, Erzincan, Ardahan, Muş, Bitlis, Van, Ağrı, Kars, Bingöl ve Hakkari.

SALI GÜNÜ KUVVETLİ YAĞIŞ

Salı günü Akdeniz bölgesi ile Güney Doğu Anadolu’da çok kuvvetli yağış beklenirken bir çok kentte de sağanak yağış etkili olacak. Salı günü kar yağışının etkili olacağı kentler ise şöyle; Iğdır, Ağrı, Erzincan, Bingöl, Muş, Hakkari, Van, Erzurum, Kars, Bitlis.

ÇARŞAMBA GÜNÜ

Çarşamba günü, Karadeniz bölgesi hariç tüm kentlerde sağanak yağışı bekleniyor. Kar yağışı beklenen kentler ise; Muş, Erzurum, Erzincan, Ağrı, Bitlis, Hakkari, Van.

PERŞEMBE GÜNÜ

Perşembe günü İstanbul, Edirne Ankara, İzmir başta olmak üzere birçok kentte sağanak bekleniyor. Perşembe günü kar yağışı beklenen kenter ise şöyle; Ardahan, Hakkari, Kütahya, Sivas, Erzincan, Bayburt, Uşak, Eskişehir, Afyonkarahisar, Yozgat, Niğde, Erzurum, Muş, Bitlis, Kars, Van, Ağrı.

İstanbul’da kar yağışı başladı

Benzer Haberler