Sadettin Tantan, Sedat Peker’in ‘bilgi kaynağı’nı açıkladı: Devlet içinde

Yayın tarihi: 25 Eylül 2021 Cumartesi 12:49 pm - Güncelleme: 25 Eylül 2021 Cumartesi 1:56 pm

Eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan, Sedat Peker’in ‘bilgi kaynağı’ için “devlet aklına sahip insanlar” dedi.

Yeniçağ TV’de Emre Kulcanay’ın sorularını yanıtlayan eski İçişleri Bakanı ve Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Tantan, suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarına değindi, bilgi kaynağına ilişkin konuştu.

Peker’e bilgilerin, ‘devlet aklına sahip insanların bunları açığa çıkarmak adına gönderdiğini’ söyleyen Tantan, şunları söyledi: “Devletin kendi içinde de artık, oradaki devlet aklına sahip olan namuslu, düzgün insanların da bir şekilde bunu açığa çıkarmak suretiyle halkı bilinçlendirme, bir şekilde açılım sağlanıyor. Bu toplumun uyanmasına katkı sağlıyor. Şu anda tek kişi mahkemeleri çalıştırdığı takdirde kendileri de aynı suç örgütü içinde çıkacaktı.

“TEMİZLİĞİNİ TEMİZLEYEN BİR DEVLET VAR”

Temizliğini temizleyemeyen bir devlet var. Bizi dinleyen vatandaşlar bilsin ki bütün bu arşiv bilgiler süreç içerisinde devletin hem aklındadır hem de yazılıdır. Türk geleneği örf adetinde her şey yazılır çizilir. Bu iktidar ortadan kaldırırım dese de bir yer de depodadır. Bunlar açıldığı takdirde bu suçu işleyenler, buradan para kazananlar hepsi açığa çıkar.”

Sedat Peker’den Erk Acarer sürprizi