Sadettin Saran, Fenerbahçe başkanlığı için aldığı kararı resmen açıkladı

Yayın tarihi: 14 Mart 2024 Perşembe 5:52 pm - Güncelleme: 14 Mart 2024 Perşembe 5:58 pm

Sadettin Saran, Fenerbahçe başkanlığı adaylığıyla ilgili çalışmaları nedeniyle İTO meclis üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı. Saran’ın adaylığı böylece kesinleşmiş oldu.

Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Fenerbahçe başkanlığı ile ilgili kararını verdi.

Saran “Geldiğimiz noktada Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığı adaylığımla ilgili çalışmalar nedeniyle İstanbul Ticaret Odası (İTO) meclisinden üzülerek ayrılmak durumundayım” dedi.

İTO’nun mart ayı meclis toplantısında konuşan Sadettin Saran, Odanın bir parçası olmaktan onur duyduğunu ifade ederek, bu köklü kurumdaki kısa mesaisinde çok kıymetli insanlar tanıdığını belirtti.

Odanın ülke için önemine değinen Saran, şunları söyledi:

“FENERBAHÇE’Yİ ŞAMPİYON YAPMAK İÇİN YOLA ÇIKIYORUZ”

“Geldiğimiz noktada Fenerbahçe Spor Kulübü başkanlığı adaylığımla ilgili çalışmalar nedeniyle İTO meclisinden üzülerek ayrılmak durumundayım. Sizlere veda ederken burada gördüğüm samimiyeti hiçbir zaman unutmayacağımı ifade etmek istiyorum. Sevgili dostlarım, ekibimle birlikte Fenerbahçe’yi şampiyon yapmak için yola çıkıyoruz. Bu uğurda yalnızca Fenerbahçe’nin değil, aynı zamanda Türk sporunun, olimpik sporcularımızın başarısı için çalışacak, ülkemizin ismini Avrupa’da ve Olimpiyatlarda en iyi şekilde temsil edecek planlar ve hayallerle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Trabzonspor-Fenerbahçe maçının hakemi belli oldu

 

Kaynak: TELE1