SADAT’tan ‘harp okulları’ açıklaması

12 Ekim 2021 Salı

SADAT’tan ‘harp okulları’ açıklaması

SADAT’ın kurucusu Adnan Tanrıverdi, OdaTV’ye ‘harp okullarında mülakatı SADAT yaptı‘ iddiasıyla konuşmadığını öne sürdü, yasal işlem başlatacaklarını söyledi.

‘Harp okulları mülakatını 3 yıl SADAT yaptı’ iddiasıyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı’nın ardından bir açıklamada SADAT’tan geldi. SADAT’ın kurucusu Adnan Tanrıverdi, OdaTV’nin ‘SADAT Başkanı Adnan Tanrıverdi Odatv’ye konuştu: Harp okulları mülakatını 3 yıl SADAT yaptı’ başlıklı haberine tepki göstererek, haberle ilgili yasal işlemlerin başlatılacağını söyledi.

“ODATV’YE KONUŞMADIM”

Odatv’ye konuyla ilgili konuşmadığını öne süren Tanrıverdi, şunları söyledi: “ODA TV’den Şahsıma ve mensubu bulunduğum SADAT A.Ş.’ye iftira edilmiştir. Oda TV web sitesinde Caner Taşpınar imzasıyla 10 Ekim 2021 tarihinde yayınlanan ‘SADAT Başkanı Adnan Tanrıverdi Odatv’ye Konuştu: Harp Okulları mülakatını 3 yıl SADAT yaptı’ şeklinde bir konuşma tarafımdan yapılmamıştır.” diyen Adnan Tanrıverdi, “Bu haber, şahsıma ve kurucusu bulunduğum SADAT Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne, TSK ve Devlet Organlarına çöreklenmiş olan ve 15 Temmuz 2016’dan itibaren tasfiyesi ve etkisiz hale getirilmesi için mücadele edilen FETÖ Örgütü mensupları tarafından ortaya atılmış, gerçekle alakası olmayan bir iftiradır.

“ALIMLAR MÜLAKAT KOMİSYONLARINCA YAPILDI”

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak görev yaptığım Ağustos 2016 – Ocak 2020 tarihleri arasında, FETÖ örgütünce yerleştirilen elemanların, adli ve idari işlemlerle tasfiyesi sonucunda boşalan kadroların doldurulması için yapılan personel alımları, yürürlükteki mevzuat esaslarına göre Milli Savunma Bakanlığı tarafından oluşturulan Mülakat Komisyonları tarafından yapılmıştır.

“YASAL İŞLEM BAŞLATILACAK”

Personel veya öğrenci alımı komisyonlarında SADAT A.Ş.’yi temsilen hiçbir subay veya emekli subay görev almamıştır. Hava Kuvvetleri Komutanlığından Em. Per. Bnb. Gürcan ONAT’ın branşı olan PERSONEL konularında mesleki tecrübe ve birikimi sebebiyle MSB tarafından komisyonlarda bir dönem görevlendirilmiştir. Bu görevlendirme ile ilgili SADAT A.Ş.’nin bir tasarrufu olmadığı gibi şirketimizin çalışanı da değildir. İftira niteliğindeki bu haberden dolayı gerekli yasal işlemlerin tarafımdan başlatılacağını kamuoyuna saygı ile duyururum.”

Harp okulları mülakatı 15 Temmuz sonrası değiştirilmiş

Benzer Haberler