Rusya-Ukrayna savaşı sonrası bir ilde kira fiyatları uçtu

23 Mart 2022 Çarşamba

Rusya-Ukrayna savaşı sonrası bir ilde kira fiyatları uçtu

Rusya-Ukrayna savaşı sonrası bu ülke vatandaşılarının Antalya’ya olan ilgisi daha da arttı. Hal böyle olunca Antalya ve Alanya’da kiralık evlere talep artınca,fiyatlar da uçtu gitti.

Ukrayna’da askeri operasyonun başlamasının ardından Rusların Türk sahillerine ilgisi artarken, popüler kentlerde konut kiraları 2-3’e katlandı.Rus medyasının emlak şirketlerinin verilerine dayanan haberine göre, Antalya ve Alanya’da Rusya vatandaşlarının kiralık konutlara talebi son dönemde yaklaşık dört kat arttı.

FİYATLAR UÇTU

Daha önce aylık 200-600 dolar civarında olan kiraların ise bugün 2,5-3 katına çıktığı belirtiliyor.Just Real Prime Broker şirketine göre, İstanbul, İzmir, Bodrum ve Fethiye’de ise bazı stüdyo dairelerde kiralar 2-3 kat artarak aylık 1000, 1500 dolara yükseldi.

Diğer yandan arz sıkıntısı nedeniyle kiralık daire bulmanın zor hale geldiğine, bazı ev sahiplerinin altı aylık peşin ödeme talep ettiklerine dikkat çekiliyor.

Türkrus sitesinin aktardığına göre, Rusya vatandaşlarının tercih ettikleri Ermenistan ve Gürcistan’da da kiraların 1,5 kat arttığı, örneğin Tiflis’te aylık en düşük kiraların şubata göre yüzde 30-50 artışla 450-500 dolara çıktığı belirtiliyor.

 

Benzer Haberler