Rüşvetle gündem olan AKP’li başkan istifa etti

26 Ocak 2021 Salı

Rüşvetle gündem olan AKP’li başkan istifa etti

AKP Hakkari İl Başkanı Emrullah Gür, partisinin 7’nci Olağan Kongresi’ni neden göstererek görevinden istifa etti.

Hakkari AKP İş Başkanı Gür, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Ak Parti Genel Merkez Başkanlığımız ile gerçekleştirdiğimiz istişareler neticesinde aday olmama kararı almış bulunmaktayım” ifadelerini kullandı.

Gür, şu şekilde konuştu: “Kongrede mesuliyeti başka bir dava arkadaşıma devredeceğim. İlk günkü aşk ile şuurumuza bağlı kalarak Hakkari’mizde partimizin başarısı ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Milletimizin umudu, mazlumların gür sesi ve devletimizin başkanı, genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde çalışmalarımıza canı gönülden devam edeceğiz. Girdiğimiz genel ve yerel seçimlerde teşkilatımızla birlikte alnımızın akıyla çıktık. Hakkarili hemşerilerimizle her daim yürek yüreğe istişareler edip onları dinledik.”

İSMİ RÜŞVETLE ANILMIŞTI

AKP’li Gür’ün ismi bir süre önce rüşvete dair ortaya çıkan ses kayıtlarıyla gündeme gelmişti. Mezopotamya Ajansı’ın (MA) gündeme getirdiği ve TÜGVA Hakkari İl Başkanı Mustafa Can’a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarında, AKP’li Gür’e her ihale için rüşvet verildiği iddia ediliyordu.

Benzer Haberler