Dubai’den sonra Türkiye’de: Çıplak fotoğraf çektiren kadınlara gözaltı

5 Mayıs 2021 Çarşamba

Rus haber ajansı RİA, Muğla’da bir yatta soyunarak fotoğraf çekimi yapan Ukraynalı kadınların gözaltına alındığını duyurdu. RİA’nın haberine göre gözaltına alınan kadınlar polis ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Muğla’nın Fethiye ilçesinden dün (4 Mayıs Salı) gelen görüntüler dikkat çekti.

Lider Gazete’den Ahmet Arğıllı’nın haberine göre; tam kapanma döneminde özel yatların denize çıkmalarına izin verildiği Muğla’nın Göcek Koyu’na açılan grubun tamamen soyunarak koy keyfi yaptığı görüldü.

GÖZALTINA ALINDILAR

2 erkek ve 6 kadının olduğu yattaki görüntülerin sosyal medyada yayıldı. Rus haber ajansı RİA’nın aktardığına göre ise teknede çıplak fotoğraf çeken kadınlar ‘uygunsuz davranış’ gerekçesiyle gözaltına alındı. Genç kadınların polis ifadesinin ardından serbest bırakıldığı belirtildi. Rus televizyon ağı Ren TV’ye konuşan kadınlardan biri ise, Dubai’de çıplak fotoğraf çekimi yapan kadınların gözaltına alınmasını hatırlatarak “Müslüman ülkelerde çıplak fotoğraf çekmemek gerekli ama bunu tam olarak anlamak için hata yapmanız gerekiyor. Ama yapacaksanız mümkün olduğunca sağduyulu yapın, konum işaretlemeyin “dedi.

Benzer Haberler