AKP ve MHP’nin oylarıyla ruhsatı reddedilen 5 yıldızlı otel gibi hastanede kanser hastaları bedava tedavi ediliyordu

7 Kasım 2019 Perşembe

Ruhsat önergesi Meclis’te, AKP ve MHP oyları reddilen LÖSEV hastanesinin görüntüleri sosyal medyada çok sayıda paylaşım ve beğeni topladı. Yapımcı ve direktör Bülent Burgaç, sosyal medya hesabı üzerinden ‘tam ruhsat verilmeyen ve  çürümeye terk edilen o hastanenin görüntülerini yeniden gündeme taşıdı.

Dün, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi (PM) ve Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda LÖSEV’in 4 milyon vatandaşın emeğiyle kurduğu LÖSANTE’ye tam ruhsat verilmemesi ve hastanenin çürümeye terk edilmesi sürecini meclis gündemine taşmış konu  ile ilgili araştırma önergesi vermişti. CHP’li Bingöl’ün önergesi AKP’li ve MHP’li milletvekillerinin oyları ile reddedilmişti.

LÖSANTE’ye ruhsat önergesine AKP ve MHP oylarıyla ret

Yapımcı ve direktör Bülent Burgaç, sosyal medya hesabı üzerinden ‘tam ruhsat verilmeyen ve  çürümeye terk edilen o hastanenin görüntülerini yayınladı. Burgaç süreci ve yaşananları özetleyerek konuyu yeniden kamuoyu gündemine taşıdı.

İşte Burgaç’ın sosyal medyada virâl hale gelen o paylaşımı ve hastanenin mekan görüntüleri:

 

LÖSANTE tamamen ücretsiz hizmet veriyor

“Türkiye’nin kanser konusunda en donanımlı hastanesi Lösev’in kurduğu Lösante hastanesine yine tam ruhsat verilmemiş. Sebep çok açık, Lösante tamamen ücretsiz hizmet veriyor. Hastaneyi gezseniz gözleriniz dolar ama üzüntüden ben gezdim oradan biliyorum. Bakın sizi gezdireyim”

 

 

“Hastanenin hasta odaları 5 yıldızlı otelden farksız. Odanın diğer kısmı ve banyosunu bu videoda görebilirsiniz. Bu arada odaların tamamı aynı yani bu oda süit oda falan değil. Normalde hasta, hemşire ve gurur duyulası doktorlarla dolu olması gereken koridorlar böyle bomboş…”

 

 

Hayır yanlış görmüyorsunuz! Hastanenin tiyatro, konser salonu var

“Lösante sadece bir hastane değil, adeta bir moral depolama merkezi. Bu video’da kütüphane ve çocuk oyun bölümlerinden birini görebilirsiniz. Hayır yanlış görmüyorsunuz. Lösante hastanesinin harika bir tiyatro, konser salonu bile var. Bu salonda hasta ve hasta yakınlarına ücretsiz gösteri ve konserler düzenlenecek.”

 

“Lösemili çocuklar köyü 5 yıldızlı otel gibi”

“Lösante tamamen ücretsiz olmasının yanında ihtiyacı olan hasta yakınlarını da Lösemili çocuklar köyünde yani kirazlı konakta ücretsiz ağırlıyor. Orası da 5 yıldızlı otel gibi. Yemeğini veriyor, köy ve hastane arasında servis ücretsiz.”

“Evet, Lösev’in arkasında çok büyük bir güç var!”

“Lösev köyünde yetişen organik sebze ve meyveler hastanede kullanılıyor. Lösev bununla da yetinmiyor. Yine ihtiyacı olan hastalara her ay 1.000 TL gıda, giysi ve oyuncak yardımı yapıyor. Nereden geliyor değil mi bu paralar? Evet Lösev’in arkasında çok büyük bir güç var! Ben, sen,arkadaşın, ailen, ailelerimiz, hayırsever iş insanları , sanatçılar, sanatkarlar var. “Biz” varız. Her ay yaptığımız bağışlar sayesinde yapıldı buralar. Kendinizle gurur duyabilirsiniz.”

 

“Bize sadece ah’lar vah’lar çekmek kalıyor. Yazık vallahi yazık!”

“400 kişi kapasitesi olan Lösante hastanesine sadece 75 hasta alabilirsin diyor devlet baba. 325 yatak boşu boşuna duruyor üstün hizmet madalyası verilmesi gereken Üstün Ezer hocama binlerce zorluk çıkarılıyor. Bize sadece ah’lar vah’lar çekmek kalıyor. Yazık vallahi yazık!”

 

 

Benzer Haberler