RTÜK, ‘Konuşanlar’ programı hakkında inceleme başlattı

8 Aralık 2021 Çarşamba

RTÜK, ‘Konuşanlar’ programı hakkında inceleme başlattı

Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu dijital film, dizi izleme platformu Exxen’de yayınlanan, Konuşanlar programı hakkında RTÜK tarafından inceleme başlatıldı.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Hasan Can Kaya’nın yönettiği Konuşanlar programı hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu. Şahin, “Defalarca uyarmamıza rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığını görüyoruz” ifadelerini kullandı.

YouTube’da başlayıp kısa süre içerisinde Exxen platformuna transfer olan Konuşanlar programı, kendine özgü formatına sahip. Hasan Can Kaya tarafından sunulan ve seyirciyle iç içe, interaktif olarak işlenen gösteri şovu, geniş bir izleyici oranına sahip.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Konuşanlar programının Türk aile yapısına ve ahlakına uygun olmadığını dile getiren bir tweet attı. Şahin’in paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

Türk aile yapısına ve ahlâkına uygun olmayan diyalogların geçtiği “Konuşanlar” isimli program için platformu defalarca uyarmamıza rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığını görüyoruz. Üst Kurul toplantısında karara bağlanmak üzere söz konusu programa ilişkin inceleme başlatılmıştır.

NİHAT GENÇ TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Konuşanlar 44. Bölüm Shot isimli videoda Kaya’nın seyirciyle girdiği küfürlü diyalog sonrası,  Kaya’ya gazeteci Nihat Genç Twitter üzerinden tepki göstermişti.

Kaya, bir seyircinin “Babamla her hafta seni seyretmeyi çok seviyoruz. Ne zaman izlesem babam ‘Naz var ya bu adam çok p.ç bir adam’ diyor” sözlerine yine küfürle yanıt vermişti.

Söz konusu diyaloğa Twitter’dan tepki gösteren gazeteci yazar Genç, Kaya’nın ‘mizah’ anlayışını eleştirerek şunları söyledi:

“Yokluk, sefalet, sapıklık diplerde… Gençler galiba para için makul yollardan geçinecek fikir, akıl, ürün bulamıyor ve zıpırın biri seyircinin yüzüne ana avrat düz gidip ekmeğini kazanıyor! Adına da mizah demiş, seyirci de mazoşist, para verip kendine küfür ettiriyor!”

NİHAT GENÇ: HASAN CAN KAYA BENİ ARAYINCA KÜFÜRÜ YAPIŞTIRDIM

Genç, paylaşımın ardından Kaya’nın kendisini aradığını söyledi. Genç o görüşmeyi şöyle anlattı:

“Biraz önce attığım tweet üzerine Hasan Can Kaya aradı. Lafı ‘bana böyle diyemezsin’e getirdi. Ben de ona ‘seyircinin anasına küfür hiçbir gelenekte yoktur’ dedim. Efelenip pişkinliğinde ısrar edince, küfür öyle değil böyle edilir deyip yapıştırdım.”

Cinsel içerikli film yıldızının ‘5 gole 16 saat ilişki’ teklifi kariyerini bitirdi

Benzer Haberler