Rize’yi ‘kutsal toprak’ ilan eden AKP’li başkandan skandal “Atatürk” kararı

4 Ağustos 2019 Pazar

Rize’yi ‘kutsal toprak’ ilan eden AKP’li başkandan skandal “Atatürk” kararı

AKP’li Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, ilçe kaymakamlığı girişine Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin replikasını yaptırıp taksi durağı olarak hizmete açtı. Bunun Atatürk’ün maneviyatına yapılmış bir hakaret olduğunu düşünen vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

Sinop’un Boyabat ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Şefik Çakıcıı’nın, ilçe kaymakamlığı girişinde ve hemen Atatürk anıtı yanı başında Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin replikasını yerleştirip, sonra da taksi durağı olarak hizmete açılmasını sağlaması büyük tepki çekti.

Bunun Atatürk’ün maneviyatına yapılmış bir hakaret olduğunu düşünen vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

Halksesi’nden Mete Çağdaş’ın haberine göre, vatandaşlar, “Sayın Başkanın milli maneviyatımıza olan eylemi ilk değil. Belediye Başkanlığı binasında da Türk bayrağı direk de değil, balkonda gelişigüzel tutturulmuş bir vaziyette duruyor. Başkanın bu tavrına bir anlam veremiyoruz. Bayrağımız ve Ata’mızdan nedir alıp veremediği” diyerek, AKP’li başkan Şefik Çakıcı’ya olan tepkilerini dile getirdiler.

AKP adayının arşivinden ‘FETÖ’ çıktı

ÜMMETİN LİDERİNİN MEMLEKETİ RİZE

Boyabat’ın AKP’li Başkanı Çakıcı, 2015 yılında ilçenin bir köyünde düzenlenen şenlikte yaptığı “Rize’den çok güzel misafirlerimiz var. Biliyorsunuz Rize kutsal topraklar, ümmetin liderinin memleketi Rize. Onlara da hoş geldiniz diyorum” sözleriyle de Türkiye gündemine oturmuştu.

Benzer Haberler