Rıdvan Dilmen’in sözlerine cevap İBB’den geldi

16 Ocak 2022 Pazar

Rıdvan Dilmen’in sözlerine cevap İBB’den geldi

TRT Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen’in, “İBB Başkanımız Ekrem Bey, STV’de Fenerbahçe’nin şike yaptığını söylemişti. Ama şimdi farklı düşünüyor sonuçta” şeklindeki sözlere, İBB Sözcüsü Murat Ongun’dan “Türkiye’yi siyasetin şeytanlarından kurtarmaya az kaldı” paylaşımıyla cevap geldi.

 

TRT Spor’da Hatayspor Galatasaray maçını yorumlayan Rıdvan Dilmen, hakem Erkan Özdamar ve Türkiye Futbol Federasyonu’nu (TFF) sert bir dille eleştirdi.

Erkan Özdamar’ın çok kötü bir maç yönettiğini belirten Rıdvan Dilmen, şu ifadeleri kullandı:

İmamoğlu sonunda isyan etti! “Neden hala imza yok”

“Maçta dağılmış bir hakem vardı. Maçın hakemi darmadağın oldu. Hatayspor’un penaltısını verdin. Alparslan’a 2. sarı kartını verip kırmızı kartı neden vermiyorsun? Erkan Özdamar ezildi. Kamara ikinci sarıdan gitmeliydi. Hatta Kamara’yı ikinci sarı ile atacaktı son anda vazgeçti. Kerem’in pozisyonu penaltıydı. Galatasaray’ın yediği üçüncü golde faul var mı yok mu VAR bakabilirdi.

Erkan Özdamar berbat maç yönetti ama TFF bunun sebebidir. Erkan Özdamar, Caner’i attı mı attı. Üç maç ceza verildi bir anda bire indi ceza. Erkan Özdamar’a senin raporun geçerli değil demişler. Erkan Özdamar hadi at bakalım şimdi atabilirsen.

Konyaspor-Sivasspor maçında penaltı oldu. VAR’da Erkan Özdamar vardı. Raporda bu pozisyon yoktu çünkü Erkan Özdamar’a maç vereceklerdi. Türk futbolunda bazı şeyleri deşifre etmeye devam edeceğim. İnsanların gözlerine sokacağız belgeleri ve görüntüleri…

“CUMHURBAŞKANINA HAKARET EDEN ADAMIN NE İŞİ VAR TFF’DE”

Ben burada olduğum süre içerisinde, futbolla ilgili bütün bu enfeksiyonları temizlemekle sorumlu hissediyorum kendimi… Temizleneceksiniz. Bu ülkenin Cumhurbaşkanına hakaret eden adamların ne işi var TFF’de? Hani inceliyordunuz TC kimlik numaralarını? Kemal Kılıçdaroğlu’na da yapamazsın. Ali Koç, Burak Elmas, Ahmet Ağaoğlu’na da ana avrat küfür edemezsiniz.”

Dilmen: 4-6-0 oynarsan Hatay’dan 4 yersin

“TRABZON’DA DEŞİFRE ETMEDİNİZ”

TFF’ye sesleniyorum. İşinize gelen, işinize gelmeyen hakem atamaları… Daha önceki MHK en azından sizlerin diktesini yapmıyordu. Yapamazdınız. Şunu şuraya ata, bunu buraya atama diyemezdiniz. Bunun altını doldurmak için ‘Rizespor golü atmasaydı, Beşiktaş kazanırdı’ diyor. Şimdi sen hakemsin… Ne yapacaksın? Bir daha Rizespor maçına çıktığın zaman diyeceksin ki ‘Eyvah! Yanarız ha!’ Çünkü öbür maçı söylememişler. Neden yazmıyorsunuz Konyaspor maçını? Aynı gün oynandı. Neden Atilla Karaoğlan’ın siz Trabzon’da deşifre etmediniz?

MEHMET ALİ AYDINLAR ÖRNEĞİ

Rıdvan Dilmen, 3 Temmuz sürecinde Fenerbahçe’nin Avrupa’ya gönderilmemesinde imzası olan TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar üstünden konuyu İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na getirdi. Dilmen, “Mehmet Ali Aydınlar ile 4-5 sene konuşmadım. Fenerbahçe Avrupa’ya gitmedi, evet. Ama sonra Aziz Yıldırım döneminde kulübe sponsor oldu. Ali Koç döneminde de sponsor oldu. Acıbadem, Fenerbahçe ile çok fazla iş birliği yaptı. İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu da STV’de futbol yorumculuğu yapmıştı. Fenerbahçe’nin şike yaptığını söylemişti. Sonuçta o günkü düşünceleriyle aynı noktada değil tabii ki” ifadelerini kullandı.

 

MURAT ONGUN’DAN CEVAP

İstanbul Büyükşehir Belediye Sözcüsü Murat Ongun konu hakkında ” Rıdvan Dilmen dün futbolun şeytanıydı bugün siyasetin şeytanı. Güzel ülkemizi siyasetin şeytanlarından kurtarmaya az kaldı.”  açıklaması yaptı.

Benzer Haberler