Rıdvan Dilmen’in açıklayacağı belgeler ortaya çıktı iddiası

21 Eylül 2020 Pazartesi

Erman Toroğlu’nun kendisi hakkında “şeytan” ifadesini kullanmasına canlı yayında yanıt veren Rıdvan Dilmen, “terör örgütü lideriyle ilişkili olan isimleri” açıklayacağım dedi. Dilmen’in açıklayacağı isimler merakla beklenirken bir kişinin adı öne çıktığı iddia edildi.

A Spor yorumcusu Erman Toroğlu, Trabzonspor’a verilmediğini öne sürdüğü penaltı pozisyonunu anlatırken Rıdvan Dilmen’e atıfta bulunarak “şeytan” ifadesini kullandı. Toroğlu, MHK Başkanı Serdar Tatlı’nın Rıdvan Dilmen’in isteğiyle göreve getirildiğini öne sürmüştü.

Rıdvan Dilmen: Kimler terör örgütü liderlerinin sevgilisi anlatacağım

Dilmen’e karşı cephe alan bir diğer isim ise İbrahim Seten.İbrahim Seten de önceki gün yaptığı paylaşımda “Rıdvan Dilmen Sezonu’nda anca Şeytan’ın dediği olur.” ifadelerini kullanmıştı.

Rıdvan Dilmen; Erman Toroğlu’nun ifadeleriyle ilgili dün akşam NTV canlı yayınında Türkiye’nin gündemine oturan açıklamalarda bulundu. Dilmen, bu akşamı göstererek “Kimin vatansever olduğunu kimin terör örgütü liderlerinin sevgilisi olduğunu anlatacağım yarın akşam.” ifadelerini kullandı.

“Erman Hoca’yı ayırıyorum, vatansever bir kardeşimizdir” diyen Dilmen, “Benim konumda da özür bekliyorum kendisinden. Öbür arkadaşlar için de ne kadar vatansever olduklarını ne kadar Türk futbolunu dizayn ettiklerini de yarın akşam hazırlansınlar, Türkiye Cumhuriyeti hazırlansın izleyecekler. Bak izleyecekler. Kimin vatansever olduğunu kimin terör örgütü liderlerinin sevgilisi olduğunu anlatacağım yarın akşam” dedi.

İBRAHİM SETEN

Günboyu gazetesine göre; Spor yazarı İbrahim Seten ile ilgili de açıklamalarda bulunan Dilmen, “Birkaç yıldır sabrediyorum ama İbrahim Seten yarın akşam hafızamın ne kadar iyi olduğunu görecek. ‘İbrahim Seten, bana ‘Alzheimer olmuşsun’ diyor. Ben, ona yarın göstereceğim alzheimerı!” dedi. Rıdvan Dilmen’in bu akşam İbrahim Seten’le ilgili belgeler açıklayacağı belirtiliyor.

BU BELGELERİ Mİ AÇIKLAYACAK?

Seten, 17/25 Aralık darbesi esnasında FETÖ’yü destekleyen tweetler atmıştı.  Seten 25 Aralık 2013’te attığı tweette terör örgütü lideri Fethullah Gülen’in fotoğrafını paylaştığı görülüyor.

İşte 25 Aralık’ta atılan o tweetler:

 

İbrahim Seten; o dönem FETÖ’nün tetikçi yayın organı olan Taraf gazetesinin genel yayın yönetmeni olan Ahmet Altan’ın kızı Sanem Altan ile evliydi. İbrahim Seten ve Sanem Altan 2012 yılında boşanmıştı. Dilmen’in; İbrahim Seten’le ilgili attığı bu tweetleri kamuoyuyla paylaşacağı ifade ediliyor.

AHMET ALTAN

İbrahim Seten’in eski kayınpederi Ahmet Altan FETÖ’nün medya yapılanmasına yönelik yürütülen davada 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ahmet Altan ayrıca iki ayrı suçtan aldığı 5 yıl 11 aylık hapis cezası onandı.

Benzer Haberler