Rezidanstaki işkencenin adli tıp raporu çıktı

18 Nisan 2022 Pazartesi

Rezidanstaki işkencenin adli tıp raporu çıktı

Eski patronu Murat Demirci, nişanlısı Sara Demir ve arkadaşları Tuğba Demirci’nin işkencesine maruz kalan 21 yaşındaki Demet A.’nın yaşadığı işkencenin bilirkişi hekim raporu ortaya çıktı. Adli tıp raporunda “Vücudunda taze sigara yanığı, boyun çevresinde ve yüzünde bıçak çizikleri var” ifadeleri yer aldı.

Adli Tıp raporunda yer alan tespitler işkenceyi kayda geçirmiş oldu. İfadelerinde Demet A.’ya herhangi bir şey yapmadıklarını öne süren tutuklu 3 sanığı yalanlayan rapora göre, genç kızın saçlarının büyük bir kısmı düzensiz bir şekilde kesildi.

Kıyafetleri ve iç çamaşırları da kesik olan Demet A.’nın, yüzünün sağ kısmında iki sigara yanığı ile oluşan birinci derece taze yanık, boynunun sağ kısmında iki, yine boynunun ön yüz orta kısımda bir, boynun sağ yan yüzünde kulak memesi hizasında bir taze bıçak çiziği görüldü.

Sabah’tan Tolga Yanık’ın ulaştığı rapora göre, yine sol kolunun çeşitli bölgeleri ile sol uyluk üst ve orta kısmında, sağ bacak üst ve orta kısmının ön yüzünde tren yayı şeklinde sopa ile vurulduğuna yönelik ekimozlar, her iki bileğinin çevresinde plastik kelepçe bağlandığına yönelik kızarıklık, sağ kol orta kısımda ekimoz ve sağ el üzerinde hassasiyet saptandı.

DİĞER MAĞDURLAR DA ARAŞTIRILACAK

Rapora göre genç kızın vücudunda cinsel saldırıya uğradığına yönelik bir iz bulunmadığı belirtildi. Ortaya çıkan işkencelerin ardından başka mağdur olup olmadığı sorusu akıllara geldi.

Üçlü çetenin başka kızlara da aynı işkenceleri yapmış, daha sonra da tehdit ederek mağdurların polise gitmesini engellemiş olabilecekleri değerlendiriliyor.

Bu yönde de araştırmaların yapılacağı öğrenildi. İşkencenin meydana geldiği rezidanslar daha önce de birçok cinayet, intihar ve kavga olayı ile gündeme gelmişti.

Rezidansta işkence! Genç kadının üzerinde sigara söndürüp sopayla dövdüler

Benzer Haberler