Reza Zarrab’ın adı değişti! ‘Kuyumcu’ olarak ortaya çıktı

22 Ekim 2021 Cuma

Reza Zarrab’ın adı değişti! ‘Kuyumcu’ olarak ortaya çıktı

Kara para aklama suçlamasıyla ABD’de tutuklanan ‘Reza Zarrab’ Aaron Goldsmith olarak ortaya çıktı. İtirafçı olduktan sonra serbest bırakılan Zarrab, binicilik merkezi kurmuş.

Hakkındaki rüşvetten kara para aklamaya kadar çeşitli suçlamalar sebebiyle ABD’de tutuklanmasının ardından itirafçı olunca serbest bırakılan Reza Zarrab ortaya çıktı. ABD’nin Florida eyaletinde Next Level Performance Center isimi bir şirket kuran Reza Zarrab, kimliğini değiştirdi ve Aaron Goldsmith ismini aldı. Zarrab’ın ‘yeni soyadı’ İngilizce’de “kuyumcu” anlamına geliyor.

Zarrab, AKP’ye yakınlığıyla bilinen A Haber’de açıklama yapmış, “Günde bir ton altın ihraç ediyorum” demişti.

PS Dressage isimli bir internet sitesi, 19 Haziran 2021 tarihinde kurulan binicilik eğitim merkezi Next Level Performance’ı tanıtan bir haber hazırladı. Bu yılın başlarında kurulan ve Florida’nın güneyinde inşa edilen binicilik merkezinin tanıtımının yapıldığı haberde, eski bir eğitimci olan Madeleine Bendfeldt’in açıklamaları dikkat çekiyor. Bendfelt, “İki ay önce Almanya’da Sonata ile birlikte çalışmak için Aaron Goldsmith’in yanına geldim. Carolina Roffman’ın çabalarından dolayı çok minnettarım” diyor.

Haberde, “Next Level Performance Center, yeni ve inovatif bir eğitim merkezi. Soutwest Ranches ve Wellington’da bulunuyor. Belirli sayıda biniciye hizmet veren butik bir ortam yaratan yerin tasarımı çok üstün. Buranın yaratıcısı ve sahibi Aaron Goldsmith, binicilere ‘biniciliği sonraki seviyeye taşımak için’ gerekli malzemeleri ve ortamı sağlamayı hedeflediklerini söyledi” ifadeleri yer alıyor.

ZARRAB: 20 YILDIR SEKTÖRÜN İÇİNDEYİM

Haberde, ‘Goldsmith’ adıyla yer alan Zarrab, “Neredeyse 20 yıldır bu sektörün içindeyim ve genelde sıçrama üzerine çalışıyordum ve şimdi at terbiyesi konusuna da eğilmeye başladık. Tanrıya şükür arkamda çok iyi bir ekip var” diyor.

Zarrab, “Sonata’yı ilk gördüğümde bu atın harika olduğunu hissetmiştim. Onun yetiştiricisi Maryanna Haymon’a minnteratım. Elbette Caroline Roffman da onu geliştirerek harika bir iş çıkardı. Bizi destekleyen herkese teşekkür ederim” ifadesini kullanıyor.

 

Benzer Haberler