Resident Evil serisi 14 Temmuz’da prömiyer yapacak

19 Mart 2022 Cumartesi

Resident Evil serisi 14 Temmuz’da prömiyer yapacak

Resident Evil ve zombi kıyameti türünün hayranları, Netflix tarafından yayınlanacak olan yeni yapımı dört gözle bekleyebilir.

Netflix, bir virüsün kıyamete neden olmasından 14 yıl sonra geçen Resident Evil isimli yapımın 14 Temmuz’da prömiyer yapacağını duyurdu. Yeni gösteri, korku oyununun bir anime uyarlaması olan Resident Evil: Infinite Darkness’dan tamamen farklı.

 

Canlı aksiyon dizisinde Lance Reddick gibi önemli isimler yer alacak. Ella Balinska (Charlie’nin Melekleri) ve Tamara Smart (The Worst Witch, Artemis Fowl) gibi isimler de öne çıkanlar arasında. Dizide ayrıca Siena Agudong (No Good Nick), Adeline Rudolph (Chilling Adventures of Sabrina, Riverdale) ve Paola Nuñez (Bad Boys for Life) rol alıyor.

Resident Evil

Dizi 2036’da, bir virüsün dünyanın çoğunu kan emici zombilere dönüştürmesinden yaklaşık 14 yıl sonra geçiyor. Dizi, bir T-virüsü salgını nedeniyle nükleer saldırıya uğrayan Raccoon City üzerine inşa edilen yeni şehir olan New Racoon City’de geçiyor. T-virüsü (Tyrant Virüsü olarak da bilinir), insanları kana susamış zombilere dönüştüren ve canlı aksiyon dizilerinin tanıtım fotoğraflarında yer alan son derece bulaşıcı bir virüs. Dizi, başroldeki kızın, babasının  yaşamak için yaptıklarının ardındaki korkunç gerçeği bir araya getirirken takip ediyor. Netflix bir teaser fragmanı yayınladığında muhtemelen New Racoon City’yi neler beklediği hakkında daha fazla şey öğreneceğiz. Ancak şimdilik bilinenler bu kadar.

Audi A6 Avant e-tron : Elektrikle çalışan üst sınıf A6

Benzer Haberler