Rektör Yaşar Hacısalihoğlu meğer bir zamanlar ateşli bir AKP karşıtıymış

24 Ağustos 2020 Pazartesi

Petrol Mühendisi Necdet Pamir’in, doğalgaz konusunda TV ekranında ders verdiği Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Yaşar Hacısalihoğlu’nun arşivdeki görüntüleri ortaya çıktı. Cumhuriyet mitinglerinde kürsüye çıkan Yaşar Hacısalhoğlu, “Din bezirganlarına, şehitler ‘kelle’, terörist başına ‘Sayın’ diyenlere” atıp tutuyordu.

Gerçek adı İlhan Yaşar Ertuğrul olan Rektör, taraf değiştirip soyadını Yaşar Hacısalihoğlu yapınca birden yükselmeye başladı. Hacısalihoğlu olunca yandaş TV’lerin baş konuğu oldu, unvanlarına unvan ekledi köşeyi döndü.

Canlı yayında yandaş rektörü zora sokan anlar… ‘Sürekli övmek zorunda mısınız?’

Sık sık ekranlara çıkarak AKP savunuculuğu yapan Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Yaşar Hacı Salihoğlu’nun, uluslararası hakemli dergilerde makalesi yayımlanmayan rektörler arasında yer aldığının ortaya çıkması ardından Salihoğlu ile ilgili diğer bilgiler de sosyal medyada gündeme geldi.

Yaşar Hacısalihoğlu ismiyle 2007 yılında karşılaşmış. O dönem yapılan Cumhuriyet mitinglerinin İzmir ayağına katılan Yaşar Hacısalihoğlu, mitingde ateşli bir konuşma yapmış.

Salihoğlu’nun kullandığı bazı ifadeler şöyle:

“... Bu yükselen milli dip dalgasına başka etiketler yapıştırmak istiyorlar. Küresel emperyalizmin ve onun çıkarını savunan içimizdeki uzantıları, işbirlikçileri bu oyunun sahnelenmesinin aktörleri oldular. Sahte aydınlar ürettiler. Sifonun çekilmemesini, kullanım sürelerinin uzatılmasını utanmadan talep ettiler. Anadolu’nun mayasını bozmaya çalıştılar. Şehitlere ‘kelle’, terörist başına ‘Sayın’ dediler. Atatürk ile gerçek dincilerin arasını açmaya çalıştılar. Emperyalizmin misyonerliğine soyundular…

CIA laboratuvarlarında üretilmiş ‘ılımlı İslam’a sarıldılar.

Evrensel gazetesi yazarı Erol Aral, 2015 yılında Yaşar Hacısalihoğlu’nun ‘İlhan Yaşar Ertuğrul’ adına olan geçmişine dair kaleme aldığı yazı üç yıl sonra Yaşar Hacısalihoğlu’nun talebi üzerine erişime kapatıldı.

 

 

Benzer Haberler