Razer’dan beyazlı set

17 Ocak 2021 Pazar

Razer’dan beyazlı set

Razer , oyunculara yönelik hazırladığı ürünlerle bilinen premium bir marka. Firma, yazımızda da bahsedeceğimiz “klasik üçlü” setiyle hem yüksek performans ve konforlu kullanım, hem de nostalji imkânını aynı anda sunuyor .

Biliyorsunuz, son yıllarda çoğu üründe farklı renk seçenekleriyle karşılaşıyoruz ve özellikle 90’lı yıllara geri dönecek olursak, “beyaz” rengin fazlasıyla kullanıldığını hatırlıyoruz. Beyaz, bir zamanlar pek çok teknoloji sever için “sadelik ve temizlik” anlamını taşıyordu, şimdi ise “nostalji” anlamı da var.

Bu yazımızda size bahsedeceğimiz Razer ürünleri şunlar:

– Razer Pro Type kablosuz mekanik klavye
– Razer Pro Click kablosuz mouse
– Razer Pro Glide yumuşak mouse pad

Bu üç ürün, birbiriyle uyumlu bir şekilde çalışırken, bir yandan uyumlu görsellik faktörünü de yansıtıyor.

Razer’dan beyazlı set

Razer Pro Type : 90’lar esintili, ama günümüz teknik imkânlarını fazlasıyla sunan bir klavye

Razer Pro Type kablosuz mekanik klavye, aslında ismi itibarıyla iki önemli detayı en baştan sunuyor. Bunlardan ilki, kablosuz olarak çalışıyor olması. İkincisi de mekanik yapıda, yani çok hızlı cevaplar verebiliyor olması. Bu, özellikle oyun tutkunları için önemli bir detay.

Ürünümüz, beyaz renkte ve oldukça sade bir tasarımda. Az evvel de söz ettiğimiz gibi, sanki 90’lı yıllardan çıkıp gelmiş bir görüntüye sahip. Eğer o yıllarda bir PC aldıysanız bilirsiniz, kutudan standart bir klavye ve mouse çıkardı. Lakin Razer’ın çok daha gelişmiş teknolojiler kullandığı da açık.

Öncelikle, sade ve ergonomik bir tasarımı olduğu için bu klavyenin masanızda fazla yer kaplamayacağını söylememiz gerekiyor. Öte yandan, tuşların yanlardan içe doğru kıvrımlı tasarlanması da doğru basışlar için önemli. Tuşların aydınlatma sistemine sahip olması da bir diğer artı.

Razer Pro Type klavye, beraberinde gelen USB alıcısı sayesinde kısa sürede PC’nize bağlanabiliyor. İster 2.4GHz kablosuz bağlantı gerçekleştirin, isterseniz de Bluetooth aracılığıyla kablosuz bağlantı gerçekleştirin. Ürün, 4 farklı cihaza kadar kablosuz bağlantı gerçekleştirebiliyor.

Razer, bu ürününde Orange, yani turuncu mekanik switch’ler kullanıyor. Bu sayede klavye, pek çok mekanik klavyeye kıyasla daha sessiz çalışırken, hafif dokunuşları dahi etkili şekilde algılayarak hemen sonuca gidebiliyor. Bu da oyunlardaki performanslarınız için “sessiz ve ölümcül” anlamını taşıyor diyebiliriz.

80 milyon tuş vuruşuna kadar dayanıklı olan klavye, özellikle FPS oyuncularının hoşuna gidecektir. Tabii ki klavye üzerinde özelleştirmeler yapmak da mümkün. Bunun için Razer Synapse 3 programını kurmalısınız. Böylelikle tuşların aydınlatma sisteminden görev atamalarına kadar pek çok düzenleme yapabiliyorsunuz.

Razer Pro Type klavye, 900 gram ağırlıkta ve yanında gelen kablosunun uzunluğu da 2 metre. Ürün, tek şarj ile aydınlatma sistemi açıksa 12 saate kadar, aydınlatma sistemi kapalıysa da 84 saate kadar kablosuz kullanım sunabiliyor.

Razer’dan beyazlı set

– Razer Pro Click: Avucunuza rahatlıkla oturuyor ve kontrolü ele almanızı sağlıyor

Razer Pro Click, iddialı bir tasarımı ergonomi ile buluşturabilen ve hemen her işiniz için rahatlıkla kullanabileceğiniz bir mouse. Evet, yalnızca oyunlardan söz etmiyoruz, ötesi de var. Firma, ergonomi odaklı hareket edebilmek için tasarım tarafında Humanscale ile çalışmış ve ortaya başarılı bir sonuç çıkarmış diyebiliriz.

106 gram ağırlıktaki mouse’un kavislendirilmiş üst kısmı, avucunuzu rahatlıkla konumlandırmanızı sağlıyor. Yine yanlardaki kıvrımlı hatlar, yumuşak dokulu yüzeyler sayesinde sağlam tutuş imkânını artırarak tamamlayıcı rol üstleniyor.

Sağ elini tercih eden kullanıcılar için uygun bir yapıda olan ürün, Razer 5G optik sensörüyle yüksek performansa sahip. 16000 DPI değerinden söz ediyoruz ki, bu gerçekten ciddi bir değer. Örneğin, online FPS’lerde, pek çok rakibinize kıyasla daha hızlı hareket edebilmeniz için bu mouse size yardımcı olabilir.

Razer Pro Click, beraberinde gelen USB alıcısı sayesinde kablosuz olarak çalışıyor.

Programlanabilir 8 tuşu bulunan mouse’un ömrü ise yaklaşık 50 milyon tıklama.

Ve pil ömründen de söz edelim. Ürün, Bluetooth modundayken tek şarj ile 400 saate kadar kullanım sunabiliyor. Eğer 2.4GHz kablosuz modu aktifleştirilmişse, bu sefer 200 saate kadar kullanım mümkün oluyor.

Razer’dan beyazlı set

– Razer Pro Glide: Yumuşak bir yüzeyde yol almayı kim istemez?

Güzel bir klavyeniz ve güzel bir de mouse’unuz var. Eh, haliyle bunlara bir de kullanım konforunu artıracak mouse pad gerekli. Burada da Pro Glide yardımınıza koşuyor.

Yumuşak dokulu yüzeyi ve kaymaz yapısı sayesinde ister gündelik işlemlerinizle ilgileniyor olun, isterseniz de heyecanlı oyunlarla vakit geçiriyor olun, sağlam bir zemin üzerinde yol alabiliyorsunuz.

3mm incelikteli ürün, Razer’ın belirttiğine göre uzun süreler sağlam bir şekilde kullanılabilir. 360 x 275 boyutlarındaki bu pad’in farklı bir boyut seçeneği olmadığını ve yalnızca gri renk olarak geldiğini de belirtelim. Beyaz renkteki klavye ve mouse’unuz ile gayet uyumlu görüneceğini de söyleyebiliriz.

Oppo yeni yıl paketiyle kendinizi ve sevdiklerinizi mutlu edin

Benzer Haberler