Rahmi Koç partiye gelenlerden test istedi ama yine de koronavirüse yakalandı

17 Ekim 2020 Cumartesi

Rahmi Koç partiye gelenlerden test istedi ama yine de koronavirüse yakalandı

Koç Holding A.Ş.Yönetim Kurulu üyesi Rahmi Koç’un koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi. 90 yaşındaki Rahmi Koç’un yatırıldığı Amerikan Hastanesi’nden yapılan ilk açıklamada, “Kendisinin sağlık durumu iyi olup, tedbir amaçlı izlenmektedir” denildi.

Rahmi Koç, verdiği geleneksel yaz davetini pandemi döneminde de gerçekleştirdi. Davete katılacak tüm misafirlerden Koç Holding’e ait Amerikan Hastanesi’nde Covid-19 testi yaptırmaları istenmişti.

Sabah gazetesinin haberine göre, Rahmi Koç’un test yaptırmayanı da davete almadığı basına yansımıştı.

HASTANEDEN AÇIKLAMA GELDİ

Rahmi Koç ile ilgili Amerikan Hastanesi’nden şu açıklama yapıldı:

“Koç Holding Şeref Başkanı Sayın Rahmi M. Koç 16 Ekim 2020 tarihinde hafif üst solunum yolu enfeksiyonu belirtileri ile Amerikan Hastanesi’ne başvurmuştur. Yapılan incelemede COVID-19 testi pozitif bulunmuştur. Kendisinin sağlık durumu iyi olup, hastanemizde tedbir amaçlı izlenmektedir.”

RAHMİ KOÇ KİMDİR?

Rahmi M. Koç, 1930 yılında Koç Holding’in kurucusu ve sahibi Vehbi Koç ve Sadberk Koç’un dört çocuğundan ikincisi olarak (Semahat Arsel-1928, Rahmi Koç-1930, Sevgi Gönül-1938, Suna Kıraç-1941) dünyaya geldi.

Rahmi Koç, ilköğretim eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra İstanbul’da Robert Kolej’e başladı. Buradan mezun olduktan sonra yüksek öğrenim görmek için ABD’ye giden Rahmi Koç, Johns Hopkins Üniversitesi’nde Endüstriyel Sevk ve İdare Bölümü’nde okudu.

Benzer Haberler