Rabia Naz’ın şüpheli ölümünün üzerinden 3 yıl geçti

12 Nisan 2021 Pazartesi

Giresun’da 2018 yılında 11 yaşında şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Rabia Naz Vatan’ın ölümünün üzerinden 3 yıl geçti. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan “Rabia Naz’ımızın hesabını hepsine soracağım” dedi.

11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın Giresun’un Eynesil ilçesinde şüpheli bir şekilde hayatını kaybetmesinin üzerinden 3 yıl geçti. Geçen 3 yıl aranın ardından “Rabia Naz’a ne oldu?” diye sormaktan vazgeçmeyen baba Şaban Vatan sosyal medya hesabından video paylaşarak “Ben Rabia Naz’ımızın hesabını hepsine soracağım” dedi.

Rabia Naz’ın ölüm yıldönümü için Giresun’da Kadın Meclisleri ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun çağrısıyla düzenlenecek eyleme katılacağını duyuran Şaban Vatan, “17.30’da Atatürk Meydanı’nda düzenlenecek eyleme katılacağım” ifadelerini kullandı.

“Rabia Naz’ımızın ölümünün ardından 1095 gün geçti.” diyen Şaban Vatan, paylaştığı videoda şunları söyledi:

“Rabia Naz’ımızın hesabını hepsine soracağım. İlahi adalet tüm ülke tanık oldu; kimler neler yaşadı gördük ve göreceğiz. Bakalım bu olaylardan neler çıkacak? Bizim hayatımızı zindan ettiler; onların da hayatı zindan olacak. Benim henüz 11 yaşımdaki evladımı ayağı parçalanmış bir halde buraya bıraktılar ve utanmadılar. Neden korkuluyor? Hala anlamış değilim. Hangi makamlar hangi mevkiler olursa olsun herkes hesap vermek zorundandır.”

Benzer Haberler