Pucca için 1 yıla kadar hapis istemi

15 Eylül 2021 Çarşamba

Pucca için 1 yıla kadar hapis istemi

Erkeklerle ilgili paylaşım yapan Pucca için 1 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı. İddianame kabul edilirse Pucca, hakim karşısına çıkacak.

Sosyal medya hesabından erkeklerle ilgili paylaşım yapan ‘Pucca’ lakaplı Pınar Yıldırım hakkında “Halkın bir kesimini cinsiyet farklılığına dayanarak alenen aşağılama” suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede Pucca’nın sosyal medya hesabından 19 Temmuz 2020’de yaptığı paylaşımın ihbar edildiği ve bunun üzerine soruşturma başlatıldığı anlatıldı. Pucca’nın erkeklerle ilgili paylaşım yaptığı iddianamede belirtildi.

Pucca’nın ifadesine de yer verilen iddianamede soruşturmaya konu paylaşımı kendisinin yaptığını, o dönem eski eşi Osman Karagöz ile evli olduğunu, eski eşinin Twitter isimli sosyal medya sitesinde, kendisini kastederek bir paylaşım yaptığını ve ona istinaden karşılıklı atışmalar olduğunu söylediği kaydedildi.

Gözaltına alınmıştı… Pucca’dan açıklama

Pucca’nın ayrıca bunun dışında bir amacının olmadığını, attığı tweet’in o dönem tepki almadığını buradan yanlış bir çıkarım yapıldığını, suç işleme kastının olmadığını ve suçlamayı kabul etmediğini beyan ettiği ifade edildi. İddianamede şüpheli Pucca’nın “Halkın bir kesimini cinsiyet farklılığına dayanarak alenen aşağılama” suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapsi istendi. İddianame kabul edilirse tutuksuz şüpheli Pınar Yıldırım hakim karşısına çıkacak.

Pucca, 15 Temmuz paylaşımı nedeniyle gözaltına alındı

 

Benzer Haberler