Prof. Esin Davutoğlu Şenol’un kapısına dana dili bırakan bakın kim çıktı!

Yayın tarihi: 2 Ağustos 2022 Salı 12:04 am - Güncelleme: 2 Ağustos 2022 Salı 11:09 am

Aşı karşıtlarından tehditler alan Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’un ofisinin önüne iki adet dana dili bırakıldı. Koruma talebinde bulunan Şenol ‘adım adım planlanan bir cinayetin hedefi olduğunu’ söyledi. Şenol, yapılan incelemeler sonucunda dana dilini bırakan kişinin, Büyük Uyanış Derneği üyesi, Op. Dr. Mustafa Yücel olduğunun belirlendiğini ifade etti. 

Covid-19 salgının başından beri bilimsel veriler paylaşan, uyarılar yapan Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’un ofisinin önüne iki adet dana dili bırakıldı. Aşı karşıtlarını işaret eden Şenol ‘adım adım planlanan bir cinayetin hedefi olduğunu’ açıkladı.

Şenol, yaşadıklarını “Hakkımda planlanan ve adım adım sosyal medya üzerinden paylaşılan cinayet girişimi ile ilişkili duyurudur” sosyal medyadan diyerek paylaştı. Şenol ayrıca “Şimdi yol da belli yol arkadaşları da. Herkesin konuşma ve taraf olma zamanı” çağrısında bulundu.

Kılıçdaroğlu: Sağlıkta şiddetin sorumlusu AKP ve MHP’dir

Prof. Şenol sosyal medya hesabından olaya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“29 Temmuz 2022 tarihinde akşam üzeri ofisimin bulunduğu binaya girdiğimde, yanda bulunan otopark görevlisi tarafından ‘Hocam Avcı adlı bir hastanız size selam söyledi, beyaz bir Clio araba’ notunu iletti. Ardından ofisimdeki sekreterim ve bina görevlisi, benim bulunduğum katın merdivenlerine bırakılmış 2 adet dana dili bulduklarını, fotoğraflayıp sonra attıklarını bildirdi. Binanın altında bulunan kafe görevlileri de bir hastamın bana 2 adet limonata yollattığını, kendi bırakmak istememe nedeni olarak ‘Esin hoca böyle şeyleri sevmez’ dediğini iletti.”

‘SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN CİNAYET HAZIRLIKLARI’

Bu olayın planlı bir cinayet girişimi olduğunu söyleyen Şenol, “İlgili şahsın sosyal medya aracılığıyla da paylaştığı cinayete hazırlık vurguları ve çeşitli tetikçiler eliyle planlandığı izlenimini güçlendiren girişimin, o gün oraya geç bir saatte uğramam nedeniyle bertaraf edilmiş olduğumu anlıyorum. Bu kan dondurucu planlı cinayet girişimi, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı gibi konuyla ilişkili takipleri olması gereken bakanlık ve mercilerin ben ve birkaç bilim insanına yapılan tüm şiddet dolu tacizlere seyirci kalırken ve yargı suç kabul edip izlemezken olmaktadır” şeklinde ifadeler kullandı.

AKP, MHP ve HDP gelmedi! Meclis’teki ‘sağlıkta şiddet’ toplantısı yapılmadı

‘SUÇ DUYURULARI ‘İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ’ YA DA ‘ADRES BULUNAMADI’ KARŞILIĞINI BULUYOR’

Uzun süredir tehdit aldığını ve bu olaydan sonra koruma talebinde bulunduğunu belirten Şenol, “Daha önce defalarca basın paylaştı, bizler anlattık ama seyredildi. Kişi hakkında emniyet birimleri gerekli işlemleri başlatarak harekete geçmiştir. İlişkili bulunduğu tüm grupların araştırılmasını konunun organize olabileceğini bildirdik. Ben koruma talebinde bulundum. Bunun yakın bir fiziksel tehdit olduğunu algıladım. Uzun süredir AŞI KARŞITI, PLANDEMİKÇİ hesaplardan tehdit alıyor ve suç duyurularında bulunuyorum. Ancak bizim yaptığımız suç duyuruları ‘ifade özgürlüğü’ ya da ‘adres bulunamadı’ şeklinde karşılık buluyor. Karakola suç duyurusunda bulunmaya gittim. Bina ve otoparktaki kameralar izlenerek ilgili kişinin sosyal medyada Op.Dr.Mustafa Yücel olarak ve sahte doktor olarak bilinen, Büyük Uyanış Derneği üyesi kişi olduğu saptanıldı. Sosyal medya hesabı emniyet tarafından takibe alındı. Ekte tüyler ürpertici paylaşımları var” sözlerine yer verdi.

İYİ Parti’den eski HDP’li Ziya Pir’in ‘Akşener-Yavaş’ paylaşımına yanıt: Takke düştü